Nasi reprezentanci na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Brawa dla Agnieszki Słaniny, Mai Głomskiej i Małgosi Mamak (grupa D12), dla Ali Lach (grupa D16) oraz wszystkich zawodników UKS Baszta biorących udział w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Szybkich 04.03.2023 r. w Chorzowie!

4 marca na Stadionie Śląskim sześciu członków UKS Baszta walczyło o medale uczestnicząc w Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Turniej był rozgrywany tempem 10 minut na partię z doliczaniem 5 sekund po każdym posunięciu. Nagradzanych było 6 miejsc w każdej z grup. Łącznie w zawodach brało udział 250 zawodników.

Największe sukcesy odniosły dziewczyny w grupie do lat 12, gdzie całkowicie zdominowały rozgrywki:

  • 1. miejsce: Agnieszka Słanina – 8 pkt i pierwsze w życiu Mistrzostwo Śląska 🥇
  • 3. miejsce: Maja Głomska – 6,5 pkt i pierwszy w życiu medal w Mistrzostwach Śląska 🥉
  • 4. miejsce: Małgorzata Mamak – 6 pkt (dyplom) – w pierwszych Mistrzostwach Śląska w życiu wyprzedziła wiele dziewcząt, które od wielu lat grają w zawodach wysokiej rangi, nawet w finałach Mistrzostw Polski. Z kilkoma z nich wygrała w bezpośrednich pojedynkach. Do ostatniej partii walczyła o medal.

W pozostałych grupach też toczyła się zacięta walka, wyniki naszych pozostałych zawodników to:

  • Grupa D16 – 5. miejsce: Alicja Lach – 5 pkt (dyplom)
  • Grupa C16 – 25. miejsce: Wojciech Mrozek – 4 pkt
  • Grupa C14 – 30. Miejsce Wojciech Swoboda 5 pkt

Dziękujemy wszystkim reprezentantom naszego Klubu!

Kategorie: Aktualności