Dziś odbył się zapowiadany od dawna turniej dla dzieci „Pociąg do szachów”!

Wzięło w nim udział 60 młodych szachistów, z podziałem na grupy do 7, 9 i 11 lat. Zawodnicy przyjechali do nas nie tylko z okolicznych miejscowości, ale nawet z Bielska-Białej, Częstochowy czy Zabrza.
Turniej dzięki uprzejmości Miasto Wodzisław Śląski rozegrano w klimatyzowanych salach zabytkowego wodzisławskiego dworca kolejowego. Łącznie odbyło się 7 rund tempem 10 minut na zawodnika.

Młodzi szachiści z pewnością zasłużyli na drugi w tym roku Dzień Dziecka!
Tak jak w ubiegłym roku pogoda nam dopisała, więc postaraliśmy się o dodatkowe atrakcje dla dzieci. Po czwartej rundzie zarządzono przerwę: w pobliżu czekały lody, plac zabaw, miejsce na piknik, a nawet możliwość zwiedzenia wozu straży pożarnej – atrakcje przygotowane przez naszego partnera, firmę „Markusia”.

Punktualnie o 13.00 wszyscy wrócili na ostanie rundy.
Nie może być turnieju dla dzieci bez nagród, a tych mieliśmy mnóstwo!
Wręczyliśmy aż 15 pucharów 🏆 18 kompletów nagród 🎁 a w grupie do lat 7 każdy otrzymał pamiątkowy medal.🏅

Wyniki końcowe:

4️⃣ Jakub Nieroda – 4,5 pkt. – UKS Ognisko Rydułtowy
5️⃣ Błażej Strączek – 4,5 pkt. – Klub Sportowy Hetman Marklowice
6️⃣ Malwina Kurka – 4 pkt. – Skoczek Czerwionka

Dodatkowe wyróżnienia z podziałem na chłopców i dziewczynki otrzymali:
🏆 Klara Stryszcz z Zabrza
🏆 Adam Olechowski – UKS Baszta Wodzisław Śląski
🏆 Danuta Lach – UKS Baszta Wodzisław Śląski
🏆 Jakub Marchewka – UKS Hetman Częstochowa
🏆 Marta Żyrek – UKS Baszta Wodzisław Śląski
🏆 Aleks Grzonka – UKS Baszta Wodzisław Śląski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że bez względu na wynik, był to dla Was wyjątkowy i niezapomniany dzień!

Dziękujemy naszym gościom specjalnym.
Swoją obecnością zaszczycił nas wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego, pan Marcin Piwoński, a także honorowy prezes klubu pan Jerzy Karp. Na miejscu obecne były także media – Nowiny Wodzisławskie, które objęły nad tym wydarzeniem patronat. Była to bardzo dobra okazja do dyskusji na temat znaczenia i rozwoju szachów w regionie.

Dziękujemy także naszym niezawodnym sędziom, którymi byli Mariusz Kieś i Alicja Lach 👏
Podziękowania należą się również naszym juniorom, którzy oprócz gry pomagali w przygotowaniach: Dance, Julce i Karolowi, a nasza nieco starsza zawodniczka Małgosia, aktualna Mistrzyni Śląska, asystowała przy zgłaszaniu wyników i udzielaniu informacji.

Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim młodym szachistom – pasażerom „Pociągu do szachów”, a także ich rodzicom i opiekunom 👏
Cieszy nas szczególnie to, że poziom był bardzo zróżnicowany, a dla niektórych był to pierwszy turniej w życiu. Wszyscy, także początkujący, poradzili sobie fantastycznie. Dowodem tego jest zgodna opinia naszych sędziów, że rozgrywki przebiegały w duchu fair play, a zgłaszanych błędów było znacznie mniej, niż na innych turniejach.

Dziękujemy i do zobaczenia przy szachownicach! ♟️