Za nami pierwszy, niezwykle emocjonujący tydzień super wakacji bez monitora. Wystartowaliśmy we wtorek 17 lipca o 9 rano. W siedzibie naszego klubu w SP nr 8 stawili się zarówno stali bywalcy, jak i nasi nowi przyjaciele. Przywitali ich wychowawcy – Pan Mikołaj oraz Pani Anita. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Na zmianę zgłębialiśmy szachy, braliśmy udział w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej oraz spotykaliśmy się z gośćmi. We wtorek oraz środę dzięki Pani Grażynie- psychologowi- zrozumieliśmy, co to właściwie jest samoocena oraz poczucie własnej wartości. Dzięki różnym ćwiczeniom i testom mogliśmy dowiedzieć się zarówno, jak oceniają nas nasi koledzy, jak również co my sami myślimy o sobie. Z kolei w czwartek przesympatyczna Pani Kasia nauczyła nas jak udzielić pierwszej pomocy, jak założyć prawidłowo opatrunki, jak postąpić, gdy w naszym otoczeniu zdarzy się wypadek. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli nigdy z tej wiedzy skorzystać, jednak teraz czujemy się przygotowani na każdą okoliczność. Od piątku do grona naszych opiekunów dołączyła Pani Agnieszka – pedagog.

        Oprócz zajęć spotykamy się na przerwie na drugie śniadanie – zjadamy wtedy zdrowy posiłek, rozgrywamy towarzyskie partie i prowadzimy ożywione dyskusje na każdy temat. Dodatkową atrakcją w tym tygodniu był mecz piłki nożnej, który zorganizował nasz wszechstronny trener – Pan Mikołaj. Rywalizujemy nie tylko na boisku – od środy w ramach zajęć szachowych bierzemy udział w turnieju szachów szybkich.

       W przyszłym tygodniu czekają na nas kolejne atrakcje. Już nie możemy się doczekać.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu:  „Organizacja różnorodnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież na obiektach sportowych, rekreacyjnych należących do miasta Wodzisław Śl.” we współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego.