Za nami już połowa zimowej przerwy w nauce. Dla członków UKS Baszta to czas wytężonego treningu. Zawodnicy Baszty, podzieleni przez trenera na dwie grupy, spotykali się w klubie, by ćwiczyć przed kolejnymi turniejami. Treningi w klubie składały się z omówień wybranych debiutów i partii oraz gry praktycznej. Trener organizował również turnieje szachów szybkich,  w których sam brał udział, by w praktyce sprawdzić przygotowanie zawodników.Zorganizowano również konkurs rozwiązywania zadań. Po wytężonej pracy umysłowej szachiści mogli skorzystać z sali gimnastycznej. Tam pod opieką trenera chłopcy i dziewczyny razem wyładowywali emocje biegając za piłką.

W drugim tygodniu zaplanowany jest wyjazd z trenerem na zgrupowanie  do Pokrzywnej. Tam zawodnicy UKS Baszta będą uczestniczyć w XXVII MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU O PUCHAR GÓR OPAWSKICH.

Zawodnikom życzymy sukcesów, a trenerowi cierpliwości.

Do zobaczenia w klubie po feriach.

Kategorie: Aktualności