Za nami już połowa ferii. Dla członków UKS Baszta to czas wytężonego treningu. W siedzibie Klubu zorganizowano zajęcia, w których brało udział 18 zawodników. Zostali  podzieleni przez trenera na dwie grupy A i B. Spotykali się w klubie, by ćwiczyć przed XXVIII MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJEM O PUCHAR GÓR OPAWSKICH, który odbędzie się w drugim tygodniu ferii. Treningi w klubie składały się z czterech typów zajęć. Były to zajęcia szachowe, konkursy zadań, turnieje oraz zajęcia sportowe. Najwięcej emocji budziły turnieje i konkursy zadań, ponieważ dla najlepszych były słodkie upominki. Wyniki przedstawiają się następująco.

KONKURSY ZADAŃ

GRUPA A

1 miejsce Zofia Mrozek

2 miejsce Krzysztof Ciepły

3 miejsce Mikołaj Walaszczyk

GRUPA B

1 miejsce Alicja Wojs      88pkt.

1 miejsce Szymon Reszczyński     88pkt.

3 miejsce Beniamin Lach     80pkt.

Turniej w grupie B

1 miejsce Alicja Wojs

2 miejsce Maja Moczała

3 miejsce Szymon Reszczyński

Turniej końcówek w grupie A

1 miejsce Krzysztof Ciepły

2 miejsce Anna Mainka

3 miejsce Zofia Mrozek

W drugim tygodniu zaplanowany jest wyjazd z trenerem na zgrupowanie  do Pokrzywnej. Tam  12 szachistów UKS Baszta będzie uczestniczyć w turnieju.

Zawodnikom życzymy sukcesów, a trenerowi cierpliwości.

Do zobaczenia w klubie po feriach.

 

Kategorie: Aktualności