W dniach 27.08-30.08 zostały rozegrane w Rzeszowie Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Wśród uczestników grupy do lat 8 brali udział najmłodsi zawodnicy UKS Baszta , którzy dopiero kilka miesięcy temu rozpoczęli swoją przygodę z szachami. Byli to: Mateusz Gawliczek, Maksymilian Wojciechowski i Tomek Kwiczała. Zadaniem młodych adeptów sztuki szachowej było nabranie doświadczenia, umiejętności opanowania stresu oraz radzenia z emocjami, zwłaszcza po przegranych partiach. Biorąc pod uwagę że w zajęciach klubowych uczestniczą od lutego bieżącego roku, spisali się nadzwyczaj dzielnie i należą im się duże brawa za zaangażowanie i chęć walki na 64 polach. Trzeba także podziękować rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy pomimo udzielających się zwłaszcza im, jako rodzicom emocji. W turnieju szachów szybkich osiągnęli następujące wyniki:


Mateusz Gawliczek zdobył 5 punktów,
Maksymilian Wojciechowski uzyskał 3 punkty,
Tomek Kwiczała zakończył rozgrywki z wynikiem 2,5 punkta

Następnie rozgrywany był turniej szachów błyskawicznych w których wzięli udział Mateusz Gawliczek i Tomek Kwiczała.Mateusz Gawliczek zgromadził 4,5 pkt a Tomek Kwiczała 2 punkty.
Biorąc pod uwagę rangę zawodów nasi zawodnicy sprawili bardzo dużą niespodziankę i trzymamy za nich kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów na drodze do szachowego mistrzostwa.
Cały czas zawodnicy byli objęci opieką trenera Mateusza Kiesia. Dziękujemy Miasto Wodzisław Śląski oraz Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. za wsparcie finansowe wyjazdu na Mistrzostwa Polski

W turnieju walczyły również nasze zawodniczki:

W kategorii D10 – Maja Głomska – 5 pkt w szachach szybkich

W kategorii D12:

Maja Moczała – 6 pkt w szachach szybkich i 9 pkt w szachach błyskawicznych, tym samym zajmując 3 miejsce na podium! Gratulujemy!

Alicja Wojs – 7 pkt w szachach szybkich zajmując 5 miejsce i 8.5 pkt w szachach błyskawicznych zajmując wysokie 6 miejsce.

Partner Uczniowskiego Klubu Sportowego Baszta

Kategorie: Aktualności