W Pawłowicach, w dniach 13 i 14 marca 2021 roku odbyły się klasyfikacyjne turnieje szachowe dzieci szkół podstawowych o kategorie szachowe.
Turniej sprawnie przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, z zachowaniem należytych obostrzeń związanych z epidemią covid-19. Startujący w nim szachiści zostali podzieleni na trzy grupy. W każdej grupie, dzięki odpowiedniej ilości wywalczonych punktów można było zdobyć kategorię szachową. W turnieju rewelacyjnie zaprezentowała się uczennica SP10- Maja GŁOMSKA, która na 18 startujących dziewcząt reprezentujących między innymi miasta: Częstochowę, Katowice czy Wrocław zajęła I miejsce.

SUKCES naszej szachistki!   - Obrazek 1

Nasza młoda szachistka  – uczennica klasy II w drodze do zwycięstwa odnotowała pięć zwycięskich partii oraz dwa remisy co pozwoliło jej, nie tylko wygrać turniej, ale i zdobyć III kategorię szachową. Gratulujemy Mai oraz prowadzącemu zajęcia szachowe dla wszystkich uczniów klas II w „DZIESIĄTCE” –  p. Mariuszowi Kiesiowi. BRAWO! BRAWO! BRAWO!   

W turnieju uczestniczyli również w innych kategoriach nasi zawodnicy Piotr Słanina (4,5 pkt), Agnieszka Słanina (1,5 pkt), Szafrański Tymoteusz (4,0 pkt), Kacper Gajak (4,0 pkt) – zdobył V kategorię szachową, Krzysztof Wiaderek (2,0 pkt)