W dniach 20-27 maja w pięknych zabytkowych salach hotelu „Pod Zielonym Dębem” w Bohuminie trwał I Międzynarodowy Turniej Open Bohumin w którym na zaproszenie naszych czeskich przyjaciół  z szachowego klubu SK Slavia Orlova wzięli udział zawodnicy klubu UKS „Baszta” :    Zofia Mrozek,   Anna Mainka,   Alicja Lach,  Patryk  Ursnik,  Wojciech  Mrozek i Krzysztof Ciepły. Turniej rozgrywany był tempem szachów klasycznych tzn. 90 minut na zawodnika + 30s  na posunięcie + 20  minut na  dokończenie partii.  Dla  naszych zawodników były to długie i bardzo kształcące partie. W zawodach uczestniczyli gracze z  Czech, Polski, Rosji, Austrii, Niemiec  i Szwecji. W turnieju wzięło udział 3 arcymistrzów, 3 mistrzów międzynarodowych i 3 mistrzów Fide. Losowania turniejowe sprawiły że kilku z naszych zawodników miało przyjemność stoczyć pojedynki z szachowymi mistrzami. W tym turnieju podopieczni klubu „Baszta” musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników, ale zdobyte punkty Fide i doświadczenia są bardzo cenne, tym bardziej że nasza młodzież zasiadała przy szachowych stolikach z dorosłymi, bardzo doświadczonymi, często utytułowanymi zawodnikami. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, mamy nadzieję częściej uczestniczyć w rozgrywkach na tak wysokim poziomie.

sdr

Kategorie: Aktualności