06.12.2015 r. drużyna naszych szachistów grająca w rozgrywkach ligi czeskiej ” Okresni souteż” rozegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie z zespołem OS Rychvald D. Miejscem meczu był miejscowy Dom Kultury,który po zakończeniu prac remontowych służy za miejsce spotkań mieszkańców i udostępnia swoje pomieszczenia różnym organizacjom sportowym. Mimo,że gospodarze okazali się wymagającym przeciwnikiem spotkanie zakończyło się naszą wygraną 5,5 ;2,5 pkt. Punkty dla naszej drużyny zdobyli; Króliczek Lucjan, Kubiniok Stanisław, Ursnik Patryk, Mrozek Wojciech -po 1,0 pkt, a Kowalczyk Marek, Szneider Kazimierz, Duż Stanisław – po 0,5 pkt. Nasza drużyna jako jedyna nie poniosła porażki w tych rozgrywkach i znajduje się na czele tabeli.