Obchody 10-lecia UKS Baszta Wodzisław Śląski

Wczoraj świętowaliśmy wyjątkową uroczystość – 10 lat istnienia naszego klubu. Spędziliśmy ją w towarzystwie naszych obecnych i byłych zawodników, rodziców i przyjaciół Baszty, a swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście, między innymi:
Prezes Śląskiego Związku Szachowego pan Andrzej Matusiak, Wiceprezes pan Michał Paździora, Wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego pani Izabela Kalinowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Justyna Orszulak.

Nie mogło zabraknąć osób, który klub tworzyły lub przez wiele lat prowadziły. To pan Jerzy Karp – założyciel i obecnie honorowy prezes, obecny zarząd klubu oraz osoby, które w latach wcześniejszych zarządzały lub organizowały pracę klubu, trenerzy: Mikołaj Karalchuk, Mariusz Kieś i nasz nowy szkoleniowiec Marcin Wałach.

Na początku nasi byli i obecni członkowie rozegrali międzypokoleniowy turniej szachów błyskawicznych. Kolejna, oficjalna część, z pewnością dostarczyła wielu wzruszeń. Przedstawiliśmy krótką historię klubu i osób z nim związanych, największe sukcesy naszych zawodników, a także uhonorowaliśmy najważniejsze osoby i instytucje, które wspierały klub od początku jego istnienia. Byli to: pan Jerzy Karp oraz trener z najdłuższym stażem Mikołaj Karalchuk, Śląski Związek Szachowy, Miasto Wodzisław Śląski za wsparcie i prowadzenie programu nauczania szachów w szkołach, a także Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim, która nie tylko udostępnia nam swoje sale na siedzibę i szkolenia, ale też pomaga przy organizacji wielu szachowych wydarzeń.

Miłą niespodzianką było wręczenie zarządowi klubu, władzom miasta Wodzisławia Śląskiego oraz panu Jerzemu Karpowi przez prezesa Śląskiego Związku Szachowego wyróżnienia z okazji 100-lecia tej instytucji.
Na zakończenie reprezentanci Śląskiego Związku Szachowego rozdali wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe medale.

Dziękujemy wszystkim szachistom, to było niezwykłe móc zobaczyć naszych najmłodszych zawodników grających wspólnie z bardzo doświadczonymi obecnymi oraz byłymi szachistami Baszty. Serdecznie dziękujemy również rodzicom i wszystkim gościom za udział i wspólne świętowanie, a także Gościńcowi Wodzisławskiemu za ugoszczenie i poczęstunek.