Zapraszamy na turniej szachów szybkich w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu:
Wodzisław Śląski Na Sportowo

sobota, 28 września 2024r.

Organizatorzy: UKS „Baszta” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Grupy turniejowe i system rozgrywek:

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Rozegrane zostanie 7 rund,  czas gry – P15’ (po 15 minut dla zawodnika).

• Grupa A – dzieci do 8. roku życia – roczniki 2016 i młodsze
  • Grupa B – dzieci do 11. roku życia – roczniki 2013, 2014 i 2015
  • Grupa C – dzieci do 14. roku życia – roczniki 2010, 2011, 2012

Warunki uczestnictwa:

1. Turniej dostępny jest dla wszystkich dzieci z w/w roczników, bez względu na miejsce zamieszkania i przynależność klubową. Zgłosić można się poprzez serwis chessarbiter.com, e-mail klub@uksbaszta.pl, fb.com/uksbaszta lub telefonicznie pod nr 797 790 861. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia dziecka, miejscowość albo klub.

2. Liczba miejsc jest ograniczona do 50 we wszystkich grupach łącznie, decyduje kolejność zgłoszeń.

3. Opłata wpisowa: 40 zł, 30 zł dla członków UKS BASZTA. Płatne na miejscu gotówką.

Termin i miejsce:

Turniej odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton, ul. Bracka 13D, Wodzisław Śl. (budynek dawnej restauracji „Syrenka”)

Harmonogram zawodów:

• Zawody odbędą się 28 września 2024 r.
  • 8.40- 9.00 potwierdzenia zapisów
  • 9.00  – otwarcie zawodów i odprawa techniczna
  • 9.10 – rozpoczęcie I rundy. Kolejne rundy po zakończeniu poprzedniej, z krótkimi przerwami.
  • Przewidziane zakończenie o godz. 14.00 (po ostatniej rundzie)

Nagrody:

W każdej grupie puchary i nagrody dla miejsc od I do III, dodatkowo puchar i nagroda dla najlepszej dziewczynki w każdej grupie.
Dodatkowy puchar dla najlepszego początkującego (bez kategorii szachowej) w każdej grupie.

Uwagi:

Organizator zapewnia sprzęt szachowy.

Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, nadzór nad zawodnikami sprawują opiekunowie.

Na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie oraz organizatorzy. Dla opiekunów będą wyznaczone miejsca, w których można będzie oczekiwać na dzieci.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Rodzice lub opiekunowie prawni zgłaszając udział dziecka w zawodach sportowych wyrażają zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.) w serwisie chessarbiter.com, w zakresie wymaganym do przeprowadzenia turnieju, wizerunku a także w przypadku laureatów, imienia, nazwiska dziecka w materiałach z relacji z zawodów sportowych w serwisach organizatora.

Zapraszamy!