W sobotę 30 września 2023 r. UKS „Baszta” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „CENTRUM” organizuje turniej szachów szybkich dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!

Komunikat i regulamin

Organizatorzy: UKS „Baszta” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Grupy turniejowe i system rozgrywek:

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Rozegrane zostanie 7 rund,  czas gry – P15’ (po 15 minut dla zawodnika).

Odnośniki do serwisów turniejowych z listą zawodników i wynikami:

 • Grupa A – dzieci do 8. roku życia – roczniki 2015 i młodsze
 • Grupa B – dzieci do 10. roku życia – roczniki 2014 i 2013
 • Grupa C – dzieci do 13. roku życia – roczniki 2012, 2011, 2010

Warunki uczestnictwa:

 1. Turniej dostępny jest dla wszystkich dzieci z w/w roczników, bez względu na miejsce zamieszkania i przynależność klubową. Zgłosić można się poprzez serwis chessarbiter.com, e-mail klub@uksbaszta.pl, fb.com/uksbaszta lub telefonicznie pod nr 607 621 448. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia dziecka, miejscowość albo klub (jeśli należy).
 2. Liczba miejsc jest ograniczona do 60 we wszystkich grupach łącznie, decyduje kolejność zgłoszeń. Lista uczestników będzie uaktualniana na stronie turnieju. Udział należy potwierdzić bezpośrednio przed turniejem.
 3. Opłata wpisowa: 30 zł, płatne na miejscu gotówką.

Termin i miejsce:

Turniej odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton, ul. Bracka, Wodzisław Śl. (budynek dawnej restauracji „Syrenka”)

 • Zawody odbędą się 30 września 2023 r.
 • 9.00 – 9.45 potwierdzenia zapisów
 • 10.00  – otwarcie zawodów i odprawa techniczna
 • 10.15 – rozpoczęcie I rundy. Kolejne rundy po zakończeniu poprzedniej, z krótkimi przerwami.
 • Przewidziane zakończenie o godz. 15.00 (po ostatniej rundzie)

Nagrody:

W każdej grupie puchary dla miejsc od I do III (osobno dla dziewcząt i chłopców), dodatkowo nagrody rzeczowe dla miejsc I-IV (również z podziałem na dziewczęta i chłopców).

Uwagi:

Organizator zapewnia sprzęt szachowy.

Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, nadzór nad zawodnikami sprawują opiekunowie.

Na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie oraz organizatorzy. Dla opiekunów będą wyznaczone miejsca, w których można będzie oczekiwać na dzieci.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Rodzice lub opiekunowie prawni zgłaszając udział dziecka w zawodach sportowych wyrażają zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.) w serwisie chessarbiter.com, w zakresie wymaganym do przeprowadzenia turnieju, wizerunku a także w przypadku laureatów, imienia, nazwiska dziecka w materiałach z relacji z zawodów sportowych w serwisach organizatora.

Do pobrania: komunikat

Kategorie: Aktualności