Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 z udziałem naszej zawodniczki.

W niedzielę 27 marca w Sypniewie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Nasz Klub w grupie dziewcząt do lat 16 reprezentowała Alicja Lach. Alicja – wychowanka Pana Mikołaja Korolczuka ukończy w tym roku 15 lat, awans do Mistrzostw zdobyła podczas zeszłorocznych półfinałów.

W całych zawodach uczestniczyło ponad 200 najlepszych juniorów z całej Polski. W grupie w której grała nasza zawodniczka wystartowało 48 juniorek ze średni rankingiem FIDE 1478. W trakcie dziewięciu dni zawodów rozegrano 9 partii w tempie 90 minut dla zawodnika na 40 posunięć plus 30 minut na dokończenie partii oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii. Alicja finalnie zdobyła 3 punkty i uplasowała się na 43 miejscu.

Dziękujemy Alicji za zaangażowanie, sportową postawę i godne reprezentowania naszego Klubu. Natomiast trenerowi Panu Mikołajowi Karolczukowi za przygotowanie zawodniczki i aktywne wsparcie w trakcie zawodów. Dziękujemy także Śląskiemu Związkowi Szachowemu za dofinansowanie startu.

Kategorie: Aktualności