W Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie właśnie dobiegły końca Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich – największa impreza juniorska w Polsce.
W mistrzostwach uczestniczyło 835 szachistów. Najlepsi zawodnicy z całej Polski licznie zjechali do Koszalina aby dzielnie walczyć o punkty dla swojego województwa. Nasza zawodniczka Oliwia Czerwińska walczyła w grupie D-12 i ostatecznie Mistrzostwa w Szachach Szybkich zakończyła na miejscu 29 z dorobkiem 5,5 punktów, Szymon z dorobkiem 4 punktów uplasował się na miejscu 64. Należy nadmienić, że poziom gry szachistów na Mistrzostwach był bardzo wysoki, a miejsca zdobyte przez naszych zawodników świadczą o wysokiej randze turnieju. Pamiętajmy, że trzeba grać z zawodnikami najlepszymi aby uczyć się od nich – niezależnie od osiągniętego wyniku. Gratulujemy!
Ilość graczy i wyniki końcowe w poszczególnych grupach wiekowych:
grupa ilość graczy I- msc II- msc III-msc
C-8 80 Seemann Jakub Borowik Wojciech Zięba Hubert
C-10 127 Fiszer Bartosz Wojdak Jan Madej Marek
C-12 110 Czopor Maciej Ogłaza Oskar Norek Bartosz
C-14 84 Kosakowski Jakub Pułtorak Jan Miś Mieszko
C-16 75 Gumularz Szymon Janik Igor Wołoch Oskar
C-18 56 Szóstko Jakub Jarmuła Łukasz Lizaj Jakub
D-8 47 Pastuszka Aleksandra Pietryk Joanna Czarniecka Anna
D-10 71 Siekańska Maria Obrochta Lena Tokarz Izabela
D-12 58 Dyląg Emilia Wikar Martyna Goraj Barbara
D-14 60 Harazińska Magdalena Rudzińska Michalina Święch Joanna
D-16 37 Guzik Natalia Cieślak Wiktoria Karykowska Anna
D-18 30 Harazińska Ewa Kubicka Anna Antolak Julia

Kategorie: Aktualności