W dniach 29 kwietnia do 3 maja odbywały się w Poroninie Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8. W tym prestiżowym turnieju brało udział 96 chłopców i 53 dziewczynki grając w osobnych grupach 9 partii w tempie po 60 min na zawodnika. Nasz klub reprezentował Beniamin Lach zdobywając 4 punkty, co pozwoliło mu ostatecznie zająć w klasyfikacji generalnej 68 miejsce. Udało mu się również zdobyć kwalifikacje na IV kategorię szachową.

Mistrzostwa jak co roku stały na bardzo wysokim poziomie. Odbywały się w Ośrodku wypoczynkowym Limba, a organizatorzy zadbali nie tylko o sprawny przebieg gry ale również o ty by dzieci wywiozły dobre i miłe wspomnienia niezależnie od osiągniętego wyniku. Zorganizowano dla nich i ich opiekunów liczne atrakcje m.in. grill z występem kapeli góralskiej oraz wycieczkę krajoznawczą. W trakcie Mistrzostw odbyła się również gra symultaniczna na 50 szachownicach z Mistrzem Międzynarodowym Danielem Sadzikowskim, w której wziął udział Beniamin oraz jego siostra Alicja, która poddała grę jako jedna z ostatnich dopiero po 3 godzinach. Dopisała również pogoda pozwalając spędzić chwile między partiami na świeżym powietrzu podziwiając ośnieżone Tatry.

2016-05-03T16_16_32 2016-04-30T18_03_36

 

Kategorie: Aktualności