DSCN0430

Reprezentantka naszego Klubu Oliwia Czerwińska od 01-08.03.2015 walczy w Jastrzębiej Górze na Mistrzostwach Polski Młodzików. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski przystąpiło 66 chłopców i 62 dziewczynki. Każdy z młodych szachistów marzy o tym zaszczytnym tytule. Na bieżąco przekazywać będziemy relację jej rodziców z tego turnieju, a na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_6366/index.html można śledzić jej partie.

 

Sprawozdanie z turnieju:

Dzień I (01.03.2015)

Dzisiaj została rozegrana pierwsza partia, którą Oliwia zakończyła zwycięstwem. Zmagania z przeciwniczką były trudne ale zaowocowały sukcesem. Oprócz rywalizacji sportowej spędza miło czas na pieszych wędrówkach po okolicy i zażywa morskiego powietrza. Jutro przed Oliwią kolejna partia z Moniką Anyż, wysoko na czwartej szachownicy. Trzymamy kciuki – powodzenia.

Dzień II (02.03.2015)

Dzisiaj o 9:30 rozpoczęła się druga partia, której towarzyszy wysoki poziom adrenaliny zarówno u Oliwii jak i jej rodziców. Emocje są gorące ponieważ partie można śledzić online. Po 2,5h ciężkiej walki, partia dobiegła końca. Mamy kolejne zwycięstwo. Oby tak dalej. Jutro kolejny ciężki dzień, na Oliwie czekają dwie partie.

Dzień III (03.03.2015)

Nowy dzień, nowe możliwości, zobaczymy jak dzisiaj nam pójdzie.

Niestety dzisiejsza pierwsza partia zakończona porażką, zobaczymy co przyniesie nam kolejna. Trudno to wytłumaczyć, mimo przewagi na szachownicy, Oliwia dostaje mata i przegrywa po raz kolejny. Dzisiejszy dzień nie przyniósł nam nic dobrego, mamy jednak nadzieję, że zła passa minie, a Oliwia zacznie wolniej i dokładnie grać. Głowa do góry jeszcze pięć partii do końca.

Dzień IV (04.03.2015)

Dzisiaj za oknem powitał nas piękny zimowy krajobraz. Jastrzębia Góra przykryła się białą puchową pierzynką. Oliwia mimo wczorajszych porażek ma zamiar dalej walczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie. Punktualnie o godzinie 9:30 rozpoczęła kolejną rywalizację szachową, czekamy na końcowy wynik.

Po dwóch godzinach i piętnastu minutach mamy remis. Razem Oliwia ma 2.5 punktu po 5 partiach. Po obiedzie udaliśmy się na wycieczkę do Władysławowa gdzie miło spędziliśmy czas, spacerując po Alei Gwiazd Sportu.

O godzinie 20:00 dla dzieci przewidziana jest niespodzianka wieczoru, na którą z niecierpliwością czekają od rana. Wiemy już że ów niespodzianka to spotkanie z magikiem.

Dzień V (05.03.2015)

Mamy piękny słoneczny dzień lecz nie dla wszystkich, po trzech godzinach i trzydziestu minutach gry Oliwia przegrywa partię, a z oczu płynie rwący strumień wody. Gra na Mistrzostwach Polski to nie przelewki, jeżeli w prezencie oddaje się przeciwnikowi figury lub wykonuje się niewłaściwe posunięcie, to nic innego nas nie spotka jak przegrana. Piękną przewagę można utracić w okamgnieniu. Zobaczymy co będzie dalej. Teraz idziemy na długi męczący spacer, może jak Oliwia dotleni mózg i się zrelaksuje, to jutro zagra lepiej i uśmiech powróci na jej twarz.

Dzień VI (06.03.2015)

Niestety zostajemy z 2,5 punktami. Oliwia ponosi fiasko. Jej spadek formy jest piorunujący i nie zanosi się na zmianę chyba, że znowu stanie się zawodniczką sprzed mistrzostw i wróci do niej duch walki. Jutro też jest dzień.

Dzień VII (07.03.2015)

Ciemno, szaro i ponuro, słonko skryło się za chmurą, właśnie deszczyk sobie pada, a Oliwia do ósmej rundy siada.

No niestety, dziś nic nie wskóra, bo w jej mózgu jest chyba dziura. Partię przegrywa i zostaje z 2,5 punktami, ale jeszcze wszystko przed nami, bowiem jutro ostatnią partię gramy.

Dzień VIII (08.03.2015)

Pożegnania nadszedł czas, już dziś w Jastrzębiej Górze nie będzie nas. Ostatnia partia na polepszenie humoru wygrana. Osiem dni na ciężkiej rywalizacji szybko przeleciało, a Oliwii zaowocowało tylko 3,5 punktami. No cóż, za rok będzie lepiej, frycowe każdy musi zapłacić. Nie wiemy czy Oliwię zjadł stres, czy pewność siebie, mimo to cieszymy się, że mogła rywalizować z najlepszymi szachistkami w Polsce. Dostanie się do Mistrzostw Polski jest już nie lada osiągnięciem, a po doświadczeniach z tegorocznych rozgrywek wyciągniemy wnioski i jeszcze mocniej będziemy pracować na lepszy wynik za rok. Udział w Mistrzostwach Polski kończymy z dorobkiem 3,5 punktów. Pozdrawiamy wszystkich klubowiczów. „SZACH I MAT TO NASZ SZACHISTÓW ZNAK”.

DSCN0647

Kategorie: Aktualności