Początkiem zmagań zawodników UKS Baszta w randze Mistrzostw Polski był turniej, który odbył się w Chrustach w dniach od 24.02 do 04.03. Mistrzostwa kraju do lat 10 rozgrywane były na dystansie 9 rund. Uczestnicy, którzy zostali dopuszczeni do udziału w turnieju musieli wykazać się w roku 2017 wysokimi wynikami współzawodnictwa oraz zdobyciem kwalifikacji określonej poprzez Polski Związek Szachowy. Jedną z zawodniczek (na 68 dopuszczonych do udziału w całej Polsce) była nasza zawodniczka Alicja Wojs.

Mistrzostwa kraju do lat 10 rozgrywane były na dystansie 9 rund. Alicja (rocznik 2009) rywalizowała z zawodnikami z rocznika 2008 zajmując w ogólnej klasyfikacji turnieju 35 miejsce. Natomiast w klasyfikacji roczników 2009 i młodszych na 29 uczestniczek zajęła 10 miejsce.

W trakcie turnieju dołączył do Alicji trener Mikolaj Karalchuk, który dla wsparcia zawodniczki przyjechał do Chrustów. W pracy i treningach z trenerem chwile odpoczynku dla zawodniczki stanowiły atrakcje przygotowane na miejscu jak również mecz piłki ręcznej w Kielcach.

Uczestnictwo w takim turnieju jest bezcennym doświadczeniem dla zawodniczki. Mamy nadzieję, że i następne turnieje pozwolą na dalsze sukcesy zawodniczki.

Kategorie: Aktualności