Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 za nami! Bardzo dobre wyniki naszych reprezentantów! 🇵🇱♟️

W tym roku turniej odbył się w Starych Jabłonkach w woj. warmińsko-mazurskim. W ciągu 8 dni rozegrano 9 rund tempem 90 minut na 40 ruchów, z dodawanymi 30 minutami po 40 ruchu i 30 sekundami od pierwszego posunięcia.

➡ „Basztę” reprezentowało dwoje zawodników, z których występów możemy być naprawdę dumni! 👏

Grupa chłopców do 16 lat:

👉 Antoni Dylong – zajął 16 miejsce 🔥 na 52 zawodników z wynikiem 5 punktów: 3 wygrane, 4 remisy i tylko 2 porażki. Po piątej rundzie 15-letni zabrzanin zajmował trzecią lokatę! W końcówce zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie tylko pół punktu do czołowej dziesiątki.

Grupa dziewcząt do 16 lat:

👉 Maja Moczała – zajęła 21 miejsce i zdobyła 5,5 punktu 💪

Wygrała trzy partie, trzy przegrała i dwie zremisowała – w tym partię z nową Mistrzynią Polski. Także w przypadku Mai do pierwszej 10 zabrakło niewiele – tylko jednego punktu, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie w górnej części tabeli.

➡ Poziom w tych grupach wiekowych był bardzo wysoki, w grupie chłopców średni ranking FIDE wynosił aż 1950 punktów!

Występ obojga naszych zawodników był więc dużym sukcesem. Udowodnili, że należą do ścisłej czołówki polskich nastolatków.

Gratulujemy Mai, Antkowi oraz ich rodzicom i trenerom bardzo dobrego wyniku! Dziękujemy również za emocje, jakie przeżywaliśmy obserwując na żywo ich grę!

➡ Przed nami jeszcze dopełnienie występów naszych „siedmiorga wspaniałych” – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – czyli Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14, w których weźmie udział czworo reprezentantów UKS Baszta Wodzisław Śląski.

Kategorie: Aktualności