W dniach 26 maja do 29 maja odbyły sie w Suchedniowie zorganizowane przez Polski Związek Szachowy – Mistrzostwa Polski mające na celu wyłonienie mistrza i mistrzyni Polski w kategoriach do lat 6 i do lat 7 w szachach. Zawody rozegrano  w systemie szwajcarskim 9 rund ( 30 minut na zawodnika na partię) co umożliwiło zdobywanie kategorii szachowych. W gronie licznych uczestników z całej Polski znalazła się również Alicja Wojs reprezentująca klub UKS „Baszta” Wodzisław Śląski. Alicja w swojej kategorii wiekowej zdobyła 4,5 punktu i zajęła 15 miejsce. Jednocześnie udało jej się również zdobyć kwalifikacje na IV kategorię szachową.

Mistrzostwa Polski jak co roku stały na bardzo wysokim poziomie. Odbywały się w Hotelu PARADISO w Suchedniowie. Dzieci, dzięki organizatorom wywiozły dobre i miłe wspomnienia. W zakres atrakcji wchodził park zabaw (dmuchane miasteczko dla dzieci), żywe szachy, prezentacje muzeum zabawek, wycieczka do Ekomuzeum w Starachowicach, grill.

do lat 7

 

Kategorie: Aktualności