Jednym z wydarzeń kończących kalendarzowy rok 2017, a jednocześnie kształtujący starty w przyszłym roku 2018 były bardzo ważne zawody Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów zorganizowane w Pokrzywnej w dniach 23-29 października 2017r. Te prestiżowe zawody to eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W zawodach tych mogli wziąć udział tylko zawodnicy spełniający bardzo wysokie wymagania – sukcesy sportowe – określone przez Polski Związek Szachowy. Zawodnicy UKS Baszta uczestnicząc w ciągu roku w wielu zawodach oraz uzyskując w nich wysokie czołowe miejsca w swoich kategoriach uzyskali taką kwalifikacje. W Pokrzywnej wraz z trenerem Panem Mikołajem Korolczukiem mieli okazje zaprezentować się w grupie dziewcząt: Zuzanna Mainka i Alicja Wojs w grupie D9, Alicja Lach i Anna Mainka w grupie D11, Zofia Mrozek w grupie D13 w grupie chłopców: Beniamin Lach C9, Krzysztof Ciepły C11.

Zawodnicy UKS Baszta w trakcie pobytu szkoląc się pod okiem trenera zagrali po 9 partii z zawodnikami zajmującymi czołowe miejsca w rankingu województwa śląskiego i opolskiego. Po bardzo zaciętej walce toczącej się do ostatniej partii (dopiero ostatnia partia dawała rozstrzygnięcia turnieju) wszystko było możliwe a różnice punktowe były minimalne. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

D9

Mainka Zuzanna – 10 miejsce (zdobyła 2,0 pkt na 7 możliwych)
Alicja Wojs – 4 miejsce (zdobyła 4,5 pkt na 7 możliwych) zapewniła sobie kwalifikację do Finałów Mistrzostw Polski 2018 r.

D11

Alicja Lach – 14 miejsce (zdobyła 4,0 pkt)

Anna Mainka – 9 miejsce (zdobyła 4,5 pkt)

D13

Zofia Mrozek – 8 miejsce (zdobyła 4,0 pkt)

C9

Lach Beniamin – 22 miejsce (zdobył 1,5 pkt)

C11

Krzysztof Ciepły – 8 miejsce (zdobył 5,0 pkt)

Wyjazd tak licznej grupy zawodników do Pokrzywej był możliwy dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zawodnicy wrócili do domu 29 października po bardzo wyczerpującym turnieju zmęczenia ale bardzo zadowoleni z pobytu, treningów jak również z budowy więzi klubowych. W ciągu nawału pracy niestety nie mieli wolnego czasu (i pogoda też nie dopisała) jednak wszyscy okazali dużo determinacji i walki do ostatniej chwili budując swoje umiejętności i więzi klubowe.

Kategorie: Aktualności