UKS Baszta aż czterokrotnie na podium Mistrzostw Śląska Juniorów!

Jedną z najważniejszych imprez szachowych na Górnym Śląsku są Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Na tych prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego klubu.

Klub UKS Baszta reprezentowała szczęśliwa 14 dzielnych zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 18 lat aż w 8 grupach wiekowych dziewcząt i chłopców, którzy po trzech dniach znojów powodowanych także upałem w szachowych rozgrywkach uzyskali wspaniałe wyniki, a 4 zawodniczki stanęły na podium zwycięzców. Podkreślić również należy, że awans do kolejnego etapu Międzywojewódzkich Mistrzostwa w Szachach Klasycznych prowadzącego do Mistrzostw Polski 2023 uzyskało 6 zawodniczek i zawodników UKS Baszta.

Podium wywalczyły:

grupa D11 dziewczynki: Agnieszka Słanina – 5 pkt/7 (miejsce 2)

grupa D13 dziewczynki: Diana Rduch – 5,5 pkt/7 (miejsce 3)

grupa D15 dziewczynki: Alicja Lach – 5,5 pkt/7 (miejsce 2)

Alicja Wojs – 5 pkt/7 (miejsce 3) – Alicja zagrała jako 13-latka w starszej grupie wiekowej

Turniej zorganizowane był przez Śląski Związek Szachowy pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Imielin, pana Jana Chwiędacza. Sędzią głównym tych zawodów był pan Łukasz Brożek, a koordynatorem turnieju – pan Martin Surman.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, opiekunom oraz trenerom dziękując rodzicom za współpracę oraz za sprawną koordynację podczas opieki i transportu naszych cennych pereł na miejsce rozgrywek. Brawa dla Basztowych wojowników!

Poniżej wyniki naszych zawodników i zawodniczek:

grupa D9 dziewczynki:

Julia Szczurek – 4/9 (miejsce 18)

grupa D11 dziewczynki:

Agnieszka Słanina – 5/7 (miejsce 2)

Maja Głomska – 4/7 (miejsce 6)

grupa D13 dziewczynki:

Diana Rduch – 5,5/7 (miejsce 3)

grupa D15 dziewczynki:

Alicja Lach – 5,5/7 (miejsce 2)

Alicja Wojs – 5/7 (miejsce 3)

grupa C11 chłopcy:

Kacper Staniczek – 5/7 (miejsce 5)

grupa C13 chłopcy:

Wojciech Swoboda – 4/7 (miejsce 16)

Jakub Piechaczek – 3/7 (miejsce 34)

Tymoteusz Krzystała – 2,5/7 (miejsce 35)

grupa C15 chłopcy:

Artem Boiko – 3/7 (miejsce 39)

Aleksander Ferfecki – 2,5/7 (miejsce 42)

grupa C18 chłopcy:

Sebastian Stypka – 4/7 (miejsce 12)

Mikołaj Walaszczyk – 3,5/7 (miejsce 17)

W grupach do lat 9 rozgrywki przeprowadzone były w 9 rundach w tempie gry 30 minut dla zawodnika, natomiast w grupach od lat 11 wzwyż – w 7 rundach z tempem gry 60 minut + 30 sekund za każde posunięcie.

Kategorie: Aktualności