Za nami V Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich UKS Baszta 🎅🎄

Frekwencja była imponująca, bo w spotkaniu wzięło udział aż 4️⃣8️⃣ zawodników w przebraniach świętego mikołaja, reniferów, elfów etc 🦌Kolorem dominującym była oczywiście aktywizująca czerwień.
To był wyjątkowy turniej – wzięły w nim udział nie tylko dzieci i młodzież z Baszty, ale też chętni członkowie ich rodzin. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, najstarszy – 73.

Ponieważ głównym celem była dobra zabawa przy szachownicach, wszystko było możliwe: mistrz FIDE rozegrał partię z 8-latkiem, ojciec z synem, a starsza siostra z młodszą.
Obowiązywały jednak szachowe reguły gry i po siedmiu rundach zwyciężyli najlepsi 💪
Co jednak najważniejsze – nikt nie ukończył turnieju bez co najmniej jednego zwycięstwa. Wszystkim wręczono upominki i słodycze, a dodatkowo wyróżniono najlepszego seniora oraz najlepszego seniora-amatora upominkami dostosowanymi do rangi wieku zwycięzcy. Rozdano także dyplomy w ramach realizacji programu Klub 2023.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i dobrą zabawę!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego wspaniałego gospodarza: Gościniec Wodzisławski za hojne ugoszczenie nas jak co roku godne prawdziwego Świętego Mikołaja!
Ze względu na tak duży przekrój umiejętności i doświadczenia zawodników chcielibyśmy wyróżnić najlepszych graczy z każdej z grup:

Grupa A:

• Antoni Dylong – 6,5 pkt. – zwycięzca turnieju
  • Agnieszka Słanina – 6 pkt.
  • Diana Rduch – 5,5 pkt.

Grupa B:

• Paweł Buszka – 5 pkt.
  • Małgorzata Mamak – 5 pkt.
  • Maja Głomska – 4 pkt.

Grupa C:

• Mateusz Gawliczek – 4 pkt.
  • Krzysztof Słanina – 3 pkt.
  • Borys Mróz – 3 pkt.

Grupa D:

• Karol Sitko – 4 pkt.
  • Maksymilian Wojciechowski – 4 pkt.
  • Jakub Sitko – 3,5 pkt.

Grupa E (najmłodsi):

• Stanisław Uchański – 3 pkt.
  • Zofia Langrzyk – 3 pkt.
  • Zofia Śmiecińska – 3 pkt.

Ze względu na nieformalny charakter turnieju (oraz by uchronić reputację seniorów, którzy grali z najmłodszymi) pełne wyniki są dostępne tylko na naszej klubowej grupie oraz dla zainteresowanych.