W tym roku organizowana jest XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Wielkopolska 2018. Główni organizatorzy imprezy to Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Młodzież z całej Polski bierze udział w zawodach rywalizując w 12 dyscyplinach sportowych. Większość imprez odbywa się w województwie wielkopolskim.

W dniach od 28 kwietnia do 5 maja w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym ACTIV w Sypniewie niedaleko Jastrowia spotkali się najlepsi szachiści i szachistki z całej Polski. Wśród nich znalazła się zawodniczka UKS Baszta. Zofia Mrozek niespodziewanie otrzymała propozycję ze Śląskiego Związku Szachowego, by reprezentować nasze województwo w ogólnopolskich finałach. Po krótkich konsultacjach z trenerem Panem Mikołajem Karalchukiem, zdecydowano, że Zosia pojedzie do Sypniewa.

Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim, opartym na rankingu na dystansie 9 rund, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry FIDE oraz PZSzach w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych do 12 i 14 lat.  Na zawodach obowiązywało tempo gry 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

Nasza zawodniczka znalazła się wśród 52 najlepszych szachistek z całej Polski, grając w grupie do lat 14. Zosia musiała stoczyć bardzo trudne pojedynki z najlepszymi w kraju koleżankami.

Zosia (rocznik 2005) rywalizowała z zawodniczkami z rocznika 2004 zajmując w ogólnej klasyfikacji turnieju 32 miejsce, zdobywając 4 pkt  turniejowe oraz 92 punkty rankingu FIDE. Natomiast w klasyfikacji rocznika 2005 zajęła 13 miejsce.

Cieszymy się z sukcesu naszej zawodniczki

Uczestnictwo w tak prestiżowym turnieju  jest niezwykle cennym doświadczeniem dla naszej młodej szachistki. Życzymy jej kolejnych sukcesów w nadchodzących zawodach.

Kategorie: Aktualności