Dzień 11.10.2020 to zakończenie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020. Turniej przynoszący bardzo dużo emocji dla zawodników, trenerów i opiekunów:
– Dla zawodników z uwagi, na fakt walki do ostatniej rundy, gdzie ważyły się losy medali lub awansu.
– Dla trenerów czy uda się trafić z przygotowaniem ataku i obrony – Mikołaj Korolchuk towarzyszący swoim podopiecznym – przygotowujący zawodników do następnej potyczki.
– Dla rodziców, opiekunów, kibiców również tych online, którzy przeżywali każde zwycięstwo, remis i porażkę

Nasze zawodniczki Maja i Alicja walcząc do końca zapewniły sobie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Obie zawodniczki zdobywając 4,5 pkt zajęły w klasyfikacji końcowej w grupie D12 oraz roczniku 2009 – Maja 4 miejsce a Alicja 5 miejsce.

Gratulujemy tak dobrego wyniku z uwagi na fakt, że grały z przeciwniczkami starszymi od siebie z rocznika 2008.

Dziękujemy Śląskiemu Związkowi Szachowemu za profesjonalne przygotowanie warunków dla zawodników, którzy będąc w Kadrze Śląska i pod opieką Pani Eli Pyrkosz mogli spokojnie przygotowywać się do kolejnych partii oraz podziwiać piękne okolice.

Zawody rozegrane w terminie 04 –11.10.2020 r. w Puławskim Parku Naukowo -Technologiczny wyłoniły Mistrzów Polski w kategoriach C12, D12, C14, D14. Turniej składający się z 9 rund z czasem 90’/40 +15’+30″ dawał również możliwość walki o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Partner strategiczny: Ministerstwo Sportu
Gospodarz: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Organizatorami turnieju byli:
– Lubelska Unia SportuPartnerzy
– Urząd Miasta Puławy
– Polski Związek Szachowy w Warszawie
– Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy