Dwa ostatnie weekendy przyniosły naszym zawodnikom aż 10 pucharów i wiele nagradzanych miejsc! ️

W Gliwicach dosłownie zdominowaliśmy podium i łącznie reprezentanci Baszty zdobyli najwięcej pucharów spośród wszystkich klubów!

Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie powitać nowego zawodnika naszego klubu: Antoni Dylong zdecydował się reprezentować UKS Baszta Wodzisław Śląski.
To wspaniała wiadomość i bardzo duże wzmocnienie naszego pierwszego składu. Życzymy mu powodzenia i dziękujemy za bardzo dobrą współpracę klubowi SZACH MAT Zabrze i pani Katarzynie Krajewskiej.

➡️ Już 2 grudnia Antoni Dylong wraz z Kacprem Staniczkiem reprezentowali Basztę w prestiżowym, bardzo dobrze obsadzonym turnieju – Memoriał Szachowy im. Dziewięciu z Wujka w Chorzowie, gdzie w grupie Open zagrało 140 zawodników, w tym trzech arcymistrzów.

• Antoni Dylong – zajął drugie miejsce w grupie do lat 16, a w klasyfikacji ogólnej był 27
  • Kacper Staniczek – wywalczył 10 miejsce w grupie do lat 12, w klasyfikacji ogólnej był 67.

➡️ Druga wspaniała wiadomość – serdecznie gratulujemy reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim zajęcia 1 miejsca ️🥇w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach i awansu do finału Mistrzostw Polski Szkół! To już drugi rok z rzędu!

To również wyjątkowa wiadomość dla naszego klubu, gdyż cała drużyna SP1 to zawodnicy Baszty, a ich trenerem był pan Mikołaj Karalchuk!
• 1 szachownica: Paweł Buszka
• 2 szachownica: Agnieszka Słanina
• 3 szachownica: Julia Kolorz
• 4 szachownica: Julia Szczurek

Podsumowanie pozostałych szachowych wydarzeń z ostatnich 9 dni:

➡️ XIX Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci w Gliwicach (szachy szybkie, 2.12.2023) – duży turniej, na który przyjechało ponad 200 młodych zawodników z różnych regionów Polski, w tym aż 11 zawodników Baszty.

Grupa A do 8 lat:

• Julia Szczurek – 2 miejsce ️🥈 w kategorii dziewcząt! 11/89 w klasyfikacji ogólnej🏆
  • Franciszek Juruć – 11 wśród chłopców, 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej, również 5/6 pkt.💪
  • Krzysztof Słanina – 37. w klasyfikacji ogólnej, 4 pkt.
  • Jakub Łuciuk – 29. wśród chłopców, 40. miejsce, 3,5 pkt.
  • Aleksander Dziurok – 34 wśród chłopców, 43. miejsce, 3,5 pkt.
  • Dominik Dziurok – 36. wśród chłopców, 46/89 miejsce, 3,5 pkt.

Grupa B do 10 lat:

• Julia Kolorz – 2. miejsce wśród dziewcząt ️🥈z wynikiem 5/7 pkt., 9/52 miejsce 🏆

Grupa C do 13 lat:

• Diana Rduch – 2 miejsce wśród dziewcząt ️🥈z wynikiem 5/7 pkt., miejsce 4/48🏆
  • Agnieszka Słanina – 3 miejsce w klasyfikacji dziewcząt️🥉 również 5 pkt., 5 miejsce w ogólnej🏆
  • Maja Głomska – 7 miejsce wśród dziewcząt, 4,5 pkt. i 12. w klasyfikacji ogólnej
  • Małgorzata Mamak – 8 miejsce wśród dziewcząt, również 4,5 pkt. i 13/48 w klasyfikacji ogólnej

➡️ Memoriał Szachowy im. Dziewięciu z Wujka w Chorzowie (szachy szybkie, Stadion Śląski, 3.12.2023):

Grupa do lat 10:

• Julia Kolorz – 4 miejsce w kategorii dziewcząt, 12/50 w klasyfikacji ogólnej 💪
    Grupa do lat 8:
  • Julia Szczurek – 6 miejsce w kategorii dziewcząt💪, 31/70 w klasyfikacji ogólnej.

➡️ Turniej Mikołajkowy do lat 8 o Puchar Hetmana w Gliwicach (szachy szybkie, 25.11.2023)

• Julia Szczurek – zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej z wynikiem 5/6 pkt. ️🥇🏆

➡️ Pawłowicki turniej dla dzieci do lat 13 o V i IV kategorię (szachy szybkie, 2.12.2023)

• Błażej Laskowski – 5. miejsce z wynikiem 4/6 pkt. 💪
  • Filip Wężowicz – 8 miejsce z wynikiem 3 pkt.
  • Jakub Rybka – 11 miejsce, również 3 pkt.
  • Zofia Langrzyk – 15 miejsce

➡️ XIII Turniej o Puchar Dyrektora MDK Koszutka w Katowicach

Grupa A do lat 11 (szachy klasyczne, 25-26.11.2023)

• Paweł Buszka – 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej ️🥈 z wynikiem 5/7 pkt🏆
  • Karol Sitko – 15 miejsce
  • Franciszek Langrzyk – 17 miejsce.

Grupa B do lat 11 (szachy szybkie, 25.11.2023)

• Maksymilian Wojciechowski – miejsce 9/38 z wynikiem 4/6 pkt.!

Grupa C do lat 8 (szachy szybkie, 26.11.2023)

• Adam Snela – miejsce 17/49, zdobył 4/6 pkt.!

➡️ Antysmogowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 12 w Gierałtowicach (szachy szybkie, 25.11.2023)

• Kamil Paszek – 11 miejsce w kategorii do lat 8, 19/42 w klasyfikacji ogólnej

➡️ Turniej Familijny w Pszowie (szachy szybkie, 25.11.2023) – turniej open o zaskakująco wysokim poziomie, 38 zawodników, w tym pięcioro juniorów i jeden senior z naszego klubu!

• Agnieszka Słanina- 5 pkt. – pierwsza wśród kobiet 💪, puchar za 2 miejsce w klasyfikacji do 16 lat ️🥈 i 8. w klasyfikacji ogólnej🏆
  • Małgorzata Mamak – 4 pkt., druga wśród kobiet 💪(7. do lat 16 i 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej)
  • Julia Kolorz, 4 pkt. i puchar za 1 miejsce w kategorii do 11 lat ️🥇 14. w klasyfikacji ogólnej🏆
  • Krzysztof Słanina, 3,5 pkt, 4. miejsce w kategorii juniorów do 11 lat💪 20. w klasyfikacji ogólnej