Zawodnicy UKS Baszta w weekend 23 i 24 listopada uczestniczyli aż w dwóch turniejach szachowych. Pierwszy z nich to IX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach. Zawody zostały rozegrane w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim, ul. Wyszyńskiego 39. Drugi turniej to IV liga seniorów, z której relację zamieścimy wkrótce.

Nasz klub reprezentowało 8 zawodników (wszystkich uczestników w tym roku wystartowało aż 68). Rywalizacja odbyła się na dystansie 9 rund po 15 min na zawodnika, a klasyfikacja końcowa została podzielona na 4 kategorie (z uwagi na rok urodzenia):
A) zawodnicy (łącznie kobiety i mężczyźni) –rok urodzenia 2001 i starsi
B) zawodnicy (łącznie dziewczęta i chłopcy) –rok urodzenia 2002 –2005
C) zawodnicy (łącznie dziewczęta i chłopcy) –rok urodzenia 2006 –2009
D) zawodnicy (łącznie dziewczęta i chłopcy) –rok urodzenia 2010 i młodsi

W klasyfikacji końcowej na podium znaleźli się Wiktor Brocki i Krzysztof Ciepły.
Grupa D:
miejsce 3 Wiktor Brocki (4,0 pkt)
Szymon Reszczyński (3,5 pkt)
Diana Rduch (3,5 pkt)
Tymoteusz Krzystała (3,0 pkt)
Łukasz Stepczuk (2,0 pkt)
Grupa C:
miejsce 3 Krzysztof Ciepły (6,5 pkt)
Alicja Wojs (5,5 pkt) najwyżej klasyfikowana dziewczyna w klasyfikacji końcowej
Paweł Herok (3,0 pkt)

Wszystkim serdeczne gratulujemy.