Wzrastające zainteresowanie szachami w środowisku szkolnym zostało zauważone przez działaczy Śląskiego Związku Szachowego, dlatego w tym roku po raz pierwszy w naszym województwie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV Liga Śląska Juniorów 2020. Zawody z udziałem 17 drużyn odbyły się w Czerwionce-Leszczynach w dniach 08 – 09 luty. Klub UKS Baszta Wodzisław Śl. w rozgrywkach zajął 14 miejsce, z bilansem 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki. Nasza drużyna, którą opiekował się trener Mariusz Kieś wystąpiła w składzie: Szymon Reszczyński, Beniamin Lach, Paweł Herok , Wojciech Swoboda, Mainka Zuzanna, Gabriela Drzęźla i Filip Tolarz . Nasza drużyna była najmłodszym zespołem turnieju. Dobrą grą wyróżnili się; Zuzia Mainka – 2 miejsce na V szachownicy (5,0 pkt), Wojtek Swoboda – 4 miejsce na 4 szachownicy (4,5 pkt) i Tolarz Filip, który wygrał 2 partie na 2. Za odwagę grania na I szachownicy należą się brawa dla 9 – letniego Szymona Reszczyńskiego, który stawał do gry przeciwko 18 – latkom.

Kategorie: Aktualności