Od 17 do 21 czerwca zawodnicy Klubu Szachowego UKS Baszta Wodzisław Śl. brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych w Imielinie. Organizatorem zawodów był Śląski Związek Szachowy oraz Urząd Miasta Imielin. W turnieju wzięło udział 318 młodych szachistów, w tym dziewięcioro reprezentujących nasz klub.

Zawodnicy do lat 9 rozgrywali  codziennie 3 partie po 60 min na zawodnika przez kolejne 3 dni. Natomiast  starsi koledzy mieli do rozegrania w ciągu 5 dni 9 partii po 90 min na zawodnika.

Oto osiągnięte wyniki:

• grupa D9: Alicja Wojs – 7,0 punktów, 4 miejsce (zdobycie II kat. szachowej) – awans do półfinałów Mistrzostw Polski
  • Mainka Zuzanna – 4,0 pkt, 16 msc. – awans do półfinałów Mistrzostw Polski
  • grupa C9: Beniamin Lach – 5,0 punktów, 23 miejsce
  • grupa D11: Alicja Lach – 5,0 punktów, 15 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski

Anna Mainka – 4,5 punktu, 16 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski

• grupa C11: Mikołaj Walaszczyk – 4,5 punktu, 34 miejsce

Wojciech Mrozek –  4,5 punktu, 35 miejsce

• grupa D13: Zofia Mrozek – 5,0 punktów, 9 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski
  • grupa C15: Patryk Ursnik – 4,5 pkt, 14 miejsce

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w Mistrzostwach Śląska.