DSC03040

W dniach od 20-24.06.2015 roku w Imielinie odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów do lat 9,11,13,15,18 w szachach klasycznych. W turnieju łącznie bierze udział 379 graczy. Nasz klub reprezentuje 14 zawodników. Wszyscy pokładamy w nich nadzieje i liczymy na dobre wyniki. Powodzenia!

Dzień I

Naszą wyprawę na Mistrzostwa Śląska rozpoczynamy o godzinie 7:30. Wszyscy zawodnicy są zwarci i gotowi do rywalizacji sportowej. Po dotarciu do Imielina swoim widokiem wita nas okazała hala sportowa na terenie, której będą prowadzone rozgrywki. Po uroczystym, oficjalnym otwarciu ruszamy do boju. Gramy w grupach D-9 i C-9 (tempem 1h na zawodnika, 3 partie dziennie) oraz D-11, C-11,C-13,C-15 (tempem 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii, 2 partie dziennie). Pogoda nas nie rozpieszcza, mamy słonko, mamy deszczyk, mamy grad ale w hali jest cały dach i to nie zraża nas. W trakcie przerw między partiami, chętnie wszyscy razem gramy dużymi szachami na dworze, dzięki czemu doskonale się bawimy.

Po pierwszym dniu zmagań osiągamy następujące wyniki:

Grupa D-9

Mainka Anna 1 pkt

Bodanko Maja 0 pkt

Grupa C-9

Walaszczyk Mikołaj 1,5 pkt

Kopiec Maciej 2,5 pkt

Mrozek Wojciech 2 pkt

Ciepły Krzysztof 1 pkt

Grupa D-11

Czerwińska Oliwia 1,5 pkt

Mrozek Zofia 1 pkt

Grupa C-11

Gardian Adam 1,5 pkt

Grupa C-13

Ursnik Patryk 1 pkt

Borowski Tymoteusz 0 pkt

Pałasz Jan 0 pkt

Grupa C-15

Ciepły Karol 0,5 pkt

Czerwiński Szymon 0 pkt

 

Dzień II

Mamy nowy dzień nowe możliwości, jednak na wszystkich naszych zawodników dzisiaj przyszła trwoga, bowiem obserwuje ich „oko Prezesa, a to jak oko Boga”. Jednak jak wiemy, wilk nie taki straszny na jakiego wygląda, po każdej partii wszystkim w oczy spogląda i niezależnie od wyniku, udziela pochwał bez liku.

Pochwały zaowocowały i dzisiaj następujące wyniki nam dały:

Grupa D-9

Mainka Anna 2 pkt

Bodanko Maja 2 pkt V kategoria Gratulujemy!

Grupa C-9

Walaszczyk Mikołaj 3 pkt

Kopiec Maciej 2 pkt

Mrozek Wojciech 0,5 pkt

Ciepły Krzysztof 3 pkt

Grupa D-11

Czerwińska Oliwia 1,5 pkt

Mrozek Zofia 1 pkt

Grupa C-11

Gardian Adam 1 pkt

Grupa C-13

Ursnik Patryk 1 pkt

Borowski Tymoteusz 1 pkt

Pałasz Jan 1 pkt

Grupa C-15

Ciepły Karol 1 pkt

Czerwiński Szymon 1 pkt

 

Dzień III

Dzisiaj swoje zmagania na szachownicach zakończyły grupy D-9 i C-9. Występy naszych maluchów zaliczamy do udanych, bowiem aż troje dzieci wywalczyło awans do mistrzostw strefowych (międzywojewódzkich). Dodatkowe gratulacje należą się dla Bodanko Mai za zdobycie IV kategorii szachowej i dla Macieja Kopiec za wywalczenie wysokiego 7 miejsca oraz spełnienia norm na III kategorie szachową. Pozostali zawodnicy dalej prowadzą rozgrywki, dzielnie walcząc o cenne punkty. Trzymamy za nich kciuki.

Wyniki końcowe dla najmłodszej grupy:

Grupa D-9

Mainka Anna 5 pkt mc-17 Awans!

Bodanko Maja 4 pkt mc-26

Grupa C-9

Walaszczyk Mikołaj 5 pkt mc-33

Kopiec Maciej 7 pkt mc-7 Awans!

Mrozek Wojciech 3 pkt mc-60

Ciepły Krzysztof 6 pkt mc-19 Awans!

Wyniki pozostałych grup w dniu dzisiejszym:

Grupa D-11 po 6 partiach:

Czerwińska Oliwia 1 pkt 4 pkt

Mrozek Zofia 0 pkt 2 pkt

Grupa C-11

Gardian Adam 1 pkt 3,5 pkt

Grupa C-13

Ursnik Patryk 1 pkt 3 pkt

Borowski Tymoteusz 1 pkt 2 pkt

Pałasz Jan 1 pkt 2 pkt

Grupa C-15

Ciepły Karol 2 pkt 3,5 pkt

Czerwiński Szymon 2 pkt 3 pkt

 

Dzień IV

Za naszymi zawodnikami kolejny trudny, ciężki i męczący dzień rozgrywek. Na gratulacje zasłużył Karol Ciepły, który wykonał normę na II kategorie szachową – tak trzymać. Po wielogodzinnych zmaganiach o godzinie 17:45 Oliwia jako ostatnia z naszych zawodników kończy partię i możemy podać następujące wyniki z dnia dzisiejszego:

Grupa D-11 po 8 partiach:

Czerwińska Oliwia 1 pkt 5 pkt

Mrozek Zofia 1 pkt 3 pkt

Grupa C-11

Gardian Adam 1 pkt 4,5 pkt

Grupa C-13

Ursnik Patryk 0 pkt 3 pkt

Borowski Tymoteusz 0 pkt 2,5 pkt

Pałasz Jan 1 pkt 3 pkt

Grupa C-15

Ciepły Karol 1 pkt 4,5 pkt

Czerwiński Szymon 0 pkt 3 pkt

Dzień V

Dzisiaj ostatni dzień rozgrywek napięcie sięga zenitu, nasi zawodnicy w grupie D-11, C-11, C-13 walczą o awans do mistrzostw strefowych (międzywojewódzkich), a Oliwia dodatkowo walczy o III – msc na podium. Po 3,5 h ciężkiej walki Oliwia remisuje i tym samym spada na msc-VIII, jedyną pociechą jest to, że grała z bardzo dobrymi zawodniczkami na pierwszych szachownicach i wywalczyła awans. Gratulacje! Na gratulacje zasługuje również Adaś, który również w swojej grupie zdobył awans.

Wyniki po rundzie 9 i ostateczne miejsca:

Grupa D-11 razem po 9 partiach:

Czerwińska Oliwia 0,5 pkt 5,5 pkt msc- 8 Awans !

Mrozek Zofia 0 pkt 3 pkt msc- 23

Grupa C-11

Gardian Adam 1 pkt 5,5 pkt msc- 22 Awans!

Grupa C-13

Ursnik Patryk 0,5 pkt 3,5 pkt msc- 38

Borowski Tymoteusz 1 pkt 3,5 pkt msc- 39

Pałasz Jan 0 pkt 3 pkt msc- 42

Grupa C-15

Ciepły Karol 0 pkt 4,5 pkt msc- 12

Czerwiński Szymon 1 pkt 4 pkt msc- 19

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM ZAWODNIKOM OSIĄGNIĘTYCH SUKCESÓW!!!

 

Kategorie: Aktualności