Zawodnicy Uks Baszta zakończyli właśnie rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Imielinie (12.06 – 16.06). Zawody, które odbyły się w trudnych warunkach, bo na sali gry było ponad 30 stopni wyłoniły zawodników zdobywających AWANS do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów (MMJ). Mistrzostwa odbędą się w terminie 2019-10-11 – 2019-10-18. W tak trudnych warunkach rozegrano 9 partii. Tempo gry zostało ustalone – w grupach D9 i C9: 1 godzina na zawodnika, w pozostałych grupach: 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

Wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki i determinację do ostatniej partii. Zawody zakończone w niedzielę dały AWANS aż 9 zawodnikom z 17 startujących klubowiczów.
Najwyższe miejsce wśród zawodników UKSBaszta zajęła Alicja Wojs (rocznik 2009), która mając 10 lat zagrała w kategorii dziewcząt D13 (rocznik 2006-2007) czyli z dziewczynami do lat 13. Zakończyła rywalizację w tej grupie na bardzo wysokim 6 miejscu (przy 33 startujących zawodniczkach).
Grupa D9
Diana Rduch zajęła 16 miejsce i uzyskała awans do MMJ
Agnieszka Słanina zajęła 17 miejsce i uzyskała awans do MMJ (Gratulacje dla debiutantki)
Grupa C9
Szymon Reszczyński zajął 17 miejsce i uzyskał awans do MMJ
Wiktor Brodzki zajął 27 miejsce
Tymoteusz Kszystała 61 miejsce (Gratulacje dla debiutanta)
Aleksander Tatarczyk 66 miejsce (Gratulacje dla debiutanta)
Grupa D11
Maja Moczała zajęła 11 miejsce i uzyskała awans do MMJ
Zuzanna Mainka zajęła 14 miejsce i uzyskała awans do MMJ
Grupa C11
Paweł Herok zajął 31 miejsce i uzyskał IV kategorię szachową (Gratulacje dla debiutanta)
Beniamin Lach zajął 34 miejsce
Grupa D13
Alicja Wojs zajęła 6 miejsce (Finalistka Mistrzostw Polski 2020)
Anna Mainka zajęła 18 miejsce i uzyskała awans do MMJ
Alicja Lach zajęła 20 miejsce
Grupa C13
Krzysztof Ciepły zajął 14 miejsce i uzyskał awans do MMJ
Mikołaj Walaszczyk zajął 21 miejsce
Wojciech Mrozek zajął 32 miejsce
Grupa C18
Patryk Urśnik zajął 10 miejsce

Dziękujemy również trenerowi Panu Mikołajowi Korolchuk, który mimo warunków tropikalnych przygotowywał zawodników do kolejnych partii oraz analizował rozegrane partie.