Katowice 3 maja 2019 Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice dla upamiętnienia rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Wybuchu III Powstania Śląskiego

W tak uroczystym dniu 3 maja w Katowicach został zorganizowany Turniej, którego organizatorzy mieli na celu:

  • uczczenie i przypomnienie przypadających rocznic – 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 98 rocznicy Wybuchu III Powstania Śląskiego,

  • popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży Katowic i Śląska

  • możliwość poznania i rywalizacji z arcymistrzami, medalistami Mistrzostw Europy i Polski, reprezentantami K.Sz. „HETMAN” w Katowicach,

  • wyłonienie Mistrza Śląska i Katowic oraz Klubu K.Sz. „HETMAN” w Katowicach na rok 2019.

Na turniej zawitało bardzo dużo czołowych zawodników naszego kraj posiadających najwyższe rangi – tytuły szachowe – Arcymistrzów. Byli wśród nich GM Bartosz Soćko, GM Mitoń Kamil, GM Monika Soćko i wielu innych.

Wśród tych zawodników znalazła się również Alicja Wojs, która na liście startowej na 125 zawodników miała numer 116. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 13 rund, zgłoszone do rankingu FIDE.

Alicja rozegrała 13 partii z zawodnikami bardzo utytułowanymi i starszymi od niej. W bardzo ciężkiej walce zdobyła 5,0 punktów wygrywając z przeciwnikami, którzy posiadali wyższe kategorie niż ona (WFM – ranga mistrzowska).

Ostateczne Alicja zajęła 99 miejsce. Gratulujemy

Kategorie: Aktualności