Udany debiut

Zakończyly się rozgrywki szachowe III Ligi Seniorów. Po raz pierwszy wzięli w nich udział zawodnicy z wodzisławskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Baszta. Trzy ostatnie rundy ligowe odbyły się 13 i 14 stycznia w Chorzowie.

W rozgrywkach UKS Baszta zajął 9 miejsce z dorobkiem 3,0 pkt. W drużynie występowali: Kazimierz Szneider, Marek Kowalczyk, Lucjan Króliczek, Stanisław Kubiniok, Stanisław Duż, Patryk Ursnik, Zofia Mrozek,  Anna Mainka, Alicja Lach i  Alicja Wojs. Najwięcej punktów – 4,5, zdobył  Patryk Ursnik. To dało mu trzecie miejsce na piątej szachownicy.

W spotkaniach zespół z Wodzisławia Śląskiego zanotował następujące wyniki:

UKS Baszta Wodzisław Śl. – 3,0 : 3,0 UKS Ognisko Rydułtowy

UKS Baszta Wodzisław Śl. – 0,0 : 6,0 UKS Pionier Jastrzębie Zdr.

UKS Baszta Wodzisław Śl. – 0,0 : 6,0 KS Dors Ruda Śl.

 

 

Kategorie: Aktualności