Szachiści z wodzisławskiego Uczniowskiego Klubu Baszta odnieśli dwa zwycięstwa podczas 7,8 i 9 rundy rozgrywek III Ligi Juniorów.

Baszta coraz lepsza

Impreza, której organizatorem był  Klub Skoczek Czerwionka-Leszczyny, odbyła się 20 i 21 stycznia. Wodzisławianie pokonali  4,5:1,5 MDK nr 1 Bytom oraz  4,0:2,0 Mat Ruda Śląska.

Niestety, nie udało się pokonać faworyta rozgrywek MUKS SZS Cieszyn. Szachiści z Baszty przegrali 2,0:4,0. Mimo to zespół z Wodzisławia kończy ligę z 10 punktami, co daje mu 7 miejsce. W trakcie wszystkich rozgrywek ligowych Baszta odniosła 5 zwycięstw i 4 porażki. W skład drużyny weszli: Karol Ciepły, Patryk Ursnik, Krzysztof Ciepły, Mikołaj Walaszczyk, Wojciech Mrozek, Zofia Mrozek, Anna Mainka i Alicja Lach. Najwięcej punktów zdobyli: Krzysztof Ciepły – 6,5 i Patryk Ursnik – 5,5.

Warto dodać, że zespół był jedną z najmłodszych drużyn w rozgrywkach III Ligi Juniorów.

– Siódme miejsce w klasyfikacji końcowej świadczy o tym, że mamy utalentowaną młodzież i dobrych trenerów. To także owoc współpracy klubu z władzami Wodzisławia Śląskiego w zakresie propagowania szachów jako przedmiotu nauczania w szkołach.  Można z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój tej dyscypliny w naszym mieście – mówi Jerzy Karp, prezes UKS Wodzisław Śląski.

Kategorie: Aktualności