15 maja odbył się II Wodzisławski Festiwal Szachowy Klas III. Festiwal Szachowy to zawody, które są zwieńczeniem rocznej nauki gry w szachy uczniów klas III wszystkich wodzisławskich szkół. Ta innowacja edukacyjna – to owoc dobrej współpracy Wydziału Edukacji, klubu UKS „Baszta” i Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

W tym roku w  rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z 13 szkół wodzisławskich, którzy grali w sześcioobowych zespołach. Zawody  rozegrano tempem szachów szybkich tzn.15 minut na zawodnika. W zawodach wzięło udział 78 trzecioklasistów.

Gospodarzem rozgrywek była Szkoła Podstawowa nr 1. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Baszta”. Po 7 emocjonujących rundach – klasyfikację końcową wygrała Szkoła Podstawowa nr 1.

 

Klasyfikacja drużynowa szkół wygląda następująco:

 

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

2 miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 10

3 miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 2

 

Klasyfikacja indywidualna:

 

Klasy III chłopcy:                                         Klasy III dziewczynki:

 

  1. Karwot Marek                                                     1. Wojs Alicja
  2. Hubscher Mateusz                                            2. Mainka Zuzanna
  3. Aleksander Mateusz                                         3. Baszton Marlena
  4. Latocha Piotr                                                      4. Oślizło Agnieszka
  5. Lach Beniamin                                                   5. Kaszak Zuzanna
  6. Ferfecki Aleksander                                         6. Pyszczek Julia

 

 

Dziękujemy Zastępcy Dyrektora Szkoły Pani Małgorzacie Bubas – za pomoc w organizacji turnieju.

Dyrekcji Szkoły za udostępnienie nam auli. Urzędowi Miasta Wodzisław Śląski – za wsparcie finansowe rozgrywek. Gościem zawodów był z ramienia Miasta Pan Grzegorz Hajduczek, który wraz z Panią Dyrektor wręczył zwycięzcom puchary i medale. Pamiątkowe dyplomy powędrowały do szkół, których drużyny wywalczyły najwyższe miejsca.

 

Pełne wyniki zawodów: http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3406/

 

Kategorie: Aktualności