23.10.2020 to jeden z tych dni, który przechodzi do historii naszego Klubu. Jest to dzień, w którym tak młody klub, w tak krótkim czasie dostał się do tak wysokiej ligi. Możemy przyznać, że wszystkie działania jakie prowadzi UKS Baszta wraz z partnerami jakimi są – Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego i Śląski Związek Szachowy owocują przynosząc niewymierne, korzyści dla naszego lokalnego społeczeństwa jak również przede wszystkim dla dzieci. Jesteśmy z tego bardzo dumni.
Powyższy dzień to start zawodów, w których dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz przez właścicieli zakopiańskiego Hotelu Tatra oraz wodzisławskiej firmie Fire-System zawodnicy UKS Baszta mogą reprezentować swoje umiejętności i rywalizować z zawodnikami drużyn z całej Polski.

https://www.hoteltatra.pl/ https://www.fire-system.pl/ https://wodzislaw-slaski.pl/

UKS Baszta od lewej: Alicja Wojs, Alicja Lach, Ania Mainka, Krzysztof Ciepły, Nikodem Bialik, Patryk Urśnik.

Rozpoczęliśmy zawody w Sypniewie k.Jastrowia i będą one rozgrywane w dniach od 22 do 30.10.2020 r. Celem tych zawodów dla nas jako klubu jest walka o znalezienie się w gronie drużyn awansujących do I ligi i pozostanie w II lidze. Dla wszystkich zawodników, klubów, trenerów cel to upowszechnianie sportu szachowego, podniesienie poziomu sportowego, oraz porównanie i ocena pracy szkoleniowej w klubach.

Drużynowe Mistrzostwa Polski II Liga Juniorów są rozgrywane w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry: 90 minut na partię + 30 sekund sekund dla zawodnika na każde posunięcie od początku partii.

Organizatorem turnieju jest Sz.S.O.N. “Dąbrowa Górnicza” na zlecenie Polskiego Związku Szachowego.

Zapraszamy do kibicowania:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_2166/