W dniach od 22-24.05.2015 dzieci i młodzież naszego klubu przebywała na turnieju wyjazdowym w Szymocicach na terenie Ośrodka AquaBrax w ramach Wodzisławskich Spotkań Szachowych. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zakwaterowani zostali w komfortowych domkach na terenie ośrodka. Radość z wyjazdu była ogromna i wszystkim udzielił się dobry humor, który nie opuszczał nikogo do końca. Opiekę trenerską podczas turniejów i treningów pełnili: Mikołaj Korolczuk i Petr Lucyk.

Podczas pobytu rozegrane zostały dwa turnieje: Turniej Szachowy i Turniej Rozwiązywania Zadań Szachowych.

Turniej Szachowy rozgrywany był z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Grupa starsza grała systemem kołowym według zasady każdy z każdym.

Zwycięzcami zostali:

1 msc Adam Gardian

2 msc Szymon Czerwiński

3 msc Patryk Ursnik

Grupa młodsza grała 7 partii po 15 minut.

Na podium stanęli:

1 msc Oliwia Czerwińska

2 msc Anna Mainka

3 msc Krzysztof Ciepły

W Turnieju Rozwiązywania Zadań Szachowych, uczestnicy rywalizowali między sobą oddzielnie w grupie dziewcząt i w grupie chłopców.

W grupie dziewcząt zwyciężyły:

1 msc Zofia Mrozek

2 msc Oliwia Czerwińska

3 msc Anna Mainka

W grupie chłopców zwycięzcami zostali:

1 msc Szymon Czerwiński

2 msc Adam Gardian

3 msc Karol Ciepły

Zdobywcy miejsc od 1 do 3 w obu turniejach nagrodzeni zostali medalami i gromkimi brawami.

Mimo niesprzyjającej pogody nikt nie mógł narzekać na nudę. Wszyscy systematycznie brali udział w treningach, szkoleniach, nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę, rozrywkę i odpoczynek. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki aktywnie spędzali wolny czas na graniu w piłkę, w badmintona i wesołej zabawie na placu zabaw. Na zakończenie pobytu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które będą przypominały im o miło spędzonym czasie i w 100% udanym pobycie.

Nasz pierwszy integracyjno-wyjazdowy turniej uważamy za udany. Dowodem tego jest przede wszystkim zadowolenie wszystkich uczestników i ogromna chęć do kolejnego wyjazdu.

20150524_141529

 

Kategorie: Aktualności