27 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP8) rozegrano I Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Agnieszki Rudzkiej – Gajdy.                                                                                 W zawodach wzięło udział 30 uczniów tej szkoły z klas I – VII. Rozegrano 7 rund po 10 min na zawodnika. Sędzią turnieju był Mikołaj Korolczuk,na codzień nauczyciel gry w szachy w tej placówce oświatowej.
Oto wyniki końcowe:
klasy I -III
1. Reszczyński Szymon kl I
2. Mainka Zuzanna       kl IIIa
3. Legierski Rafał          kl I
   z podziałem na chłopców i dziewczynki
1. Reszczyński Szymon kl I              1. Mainka Zuzanna       kl IIIa
2. Legierski Rafał          kl I              2. Mrozek Julia            kl IIIb
3. Materzok Sebastian   kl IIIa          3. Galwas Bernadeta   kl IIIa
klasy IV – VII
1. Mrozek Wojciech   kl V
2. Mainka Anna         kl V
3. Bodanko Maja       kl V
z podziałem na chłopców i dziewczynki
1. Mrozek Wojciech   kl V                 1. Mainka Anna             kl V
2. Lemański Jakub    kl IVb              2. Bodanko Maja           kl V
3. Płażewski Adam    kl IVb              3. Tobiczyk Aleksandra  kl IVa
Przeprowadzony Turniej to wyraz coraz lepszej współpracy pomiędzy placówką oświatową ZS-P2, a klubem UKS Baszta. Duża liczba uczniów tej szkoły uczestniczących w rozgrywkach świadczy,że szachy są popularne i weszły na stałe do kalendarza imprez tej społeczności szkolnej. Doświadczenie szachowe P. Dyrektor Szkoły pomoże rozwijać się tej dyscyplinie w sposób prawidłowy przez następne lata. Przyniesie to uczniom wymierne korzyści w szybkim opanowaniu tajników wiedzy.
Kategorie: Aktualności