Sukcesy w Orlovej!

Młodzi szachiści UKS Baszta Wodzisław Śl. w sobotę 11.03.2017r. rozgrywali w Orlovej (Czechy) czwarty turniej kończący tegoroczne rozgrywki Grand Prix Euroregionu Śląska Cieszyńskiego. Organizatorami tej imprezy były kluby: UKS Pionier Jastrzębie Zdr. i SK Slavia Orlova.
Grupa A licząca 14 zawodników grała 5 rund po 20 minut na zawodnika,a grupa B licząca 50 graczy grała tempem 7 rund po 15 min. Nasi szachiści rozegrali piękne partie i osiągnęli następujące wyniki:
-w turnieju B; Mikołaj Walaszczyk zajął 2 miejsce rozdzielając braci; Filipa i Petra Nezvalów z Havirova.
-w ogólnej klasyfikacji końcowej; Zofia Mrozek zajęła 3 miejsce, a jej brat Wojciech – 5 miejsce, przegrywając ze starszymi od siebie zawodnikami z Orlovej.
– klasyfikacja końcowa dziewcząt to dominacja naszych szachistek (8 w 10): 1.Mrozek Zofia (UKS Baszta, 2.Demkova Ester (Slavia Orlova), 3.Lach Alicja, 4.Mainka Anna, 5.Tobiczyk Aleksandra, 6.Mainka Zuzanna, 7.Wojs Alicja,(wszystkie UKS Baszta) 8.Cichoń Weronika (Pionier Jastrzębie), 9.Moczała Maja, 10.Brawańska Julia (obie UKS Baszta).
Ogółem w turniejach wzięło udział 86 zawodników reprezentujących kluby z Polski (Jastrzębie Zdr.,Wodzisław Śl.,Rybnik) i Czech (Orlova,Havirov,Ostrava,Petrvald,Cesky Tesin).
Klub UKS Baszta Wodzisław Śl. reprezentowało w turniejach 20 zawodników. Oto oni; Borowski Tymoteusz, Brawańska Julia, Ciepły Krzysztof, Jasielski Mateusz, Kwiczala Dorian, Lach Alicja, Lach Beniamin, Mainka Anna, Mainka Zuzanna, Moczała Maja, Mrozek Zofia, Mrozek Wojciech, Piofczyk Mateusz, Reszczyński Szymon, Skoczyla Oskar, Suchodolski Nikolas, Tobiczyk Aleksandra, Ursnik Patryk, Walaszczyk Mikołaj i Wojs Alicja.

Kategorie: Aktualności