To już niemal tradycyjnie, po raz trzeci w kolejnym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim pojawili się w finale wojewódzkim drużyn szkolnych w szachach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Katowicach. Zawody odbyły się 26 listopada w Częstochowie przy współpracy z tamtejszym klubem szachowym UKS Hetman. Wzięło w nich udział 15 drużyn szkół podstawowych – zwycięzców eliminacji powiatowych, a następnie rejonowych. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Uczniowie wodzisławskiej szkoły zajęli 3 miejsce z dorobkiem 11,0 pkt. – 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka, które umożliwia start w finale ogólnopolskim. Drużyna wystąpiła w składzie: Ciepły Krzysztof, Wojs Alicja, Grzonka Wojciech i Moczała Maja.