Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia” zwieńczony sukcesami!

Zawodnicy naszego klubu zdobyli dwa medale w Eurolidze, ️do tego bardzo dobre występy w rozgrywkach indywidualnych, w tym podium Julii Szczurek w grupie dziewcząt! ️

Po 9 dniach zmagań w turniejach indywidualnych i grupowych czas na podsumowanie. Przede wszystkim rozgrywki drużynowe, gdzie na wynik musiało pracować wiele osób.

🏆🇪🇺🇨🇿🇸🇰🇵🇱 Euroregionalna I liga szachowa – III miejsce i brązowy medal! ️🥉️🏆Nasza drużyna odniosła 3 zwycięstwa, po 2 razy zremisowała i przegrała.

Skład wg numerów zajmowanych szachownic:

1. szachownica – Alicja Lach
2. szachownica – Jakub Piechaczek
3. szachownica – Beniamin Lach
4. szachownica – Agnieszka Słanina

🏆🇪🇺🇨🇿🇸🇰🇵🇱 Euroregionalna II liga szachowa – II miejsce i srebro! ️🥈️🏆Dla niektórych to był pierwszy występ w rozgrywkach drużynowych, ale zespołowo wygrali aż 5 partii, zremisowali i przegrali po jednej. Drużyna z Czech pokonała nas o pół „małego” punktu, mając na koncie o jedno zwycięstwo mniej. Czekają nas baraże o miejsce w I lidze.

Skład drużyny wg numerów stolików:

1. szachownica – Tymoteusz Krzystała
2. szachownica – Paweł Herok
3. szachownica – Maja Głomska
4. szachownica – Małgorzata Mamak

🏆🇵🇱 Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich – nasza drużyna zdobyła 9 dużych punktów i wysokie 9. miejsce na 23 drużyny. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę ranking naszych rywali. Dziękujemy!

🌍 Turnieje indywidualne festiwalu:

🏆 Grupa Open „B” – powyżej 1500 punktów FIDE.

W tej trudnej i prestiżowej grupie grało dwoje naszych zawodników, a łącznie 67 osób.

▪️ Kacper Staniczek – 45. miejsce (4 pkt.)
▪️ Maja Moczała – 52. miejsce (3,5 pkt.)

🏆 Grupa Open „C” – w rozgrywkach wzięły udział aż 184 osoby, a najlepsze wyniki z „Baszty” osiągnęli:

▪️ Alicja Lach – 48. miejsce (5,5 pkt)
▪️ Wojciech Mrozek – 76. miejsce (5 pkt.)
▪️ Wojciech Swoboda – 85. miejsce (4,5 pkt.)
▪️ Beniamin Lach – 94. miejsce (4,5 pkt.)

🏆 Grupa „E” do lat 12 – najwyższą lokatę uzyskała Małgorzata Mamak zajmując 26. miejsce (4 pkt), a JakubSitko był 30. (3,5 pkt).

🏆 Grupa „F” do lat 10 – Julia Kolorz zajęła 22. miejsce (4,5 pkt.), Filip Pluta był 32. z wynikiem 4 pkt., a Franciszek Langrzyk 37. zdobywając 3,5 punktu.

🏆 Grupa „F” do lat 8 – jeden z największych sukcesów turnieju. Julia Szczurek zdobyła 6 punktów i zajęła 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a do tego była pierwsza ️🥇w grupie dziewcząt! Brawo! 👏

Dalej, Karol Sitko zajął 18. miejsce (4,5 pkt.), Adam Snela był 28., a Franciszek Juruć 37.

🏆 Turniej MOKATE – dodatkowy turniej szachów szybkich o bardzo wysokim poziomie (202 zawodników, w tym 38 z tytułami międzynarodowymi i aż 6 arcymistrzów)

▪️ Kacper Staniczek zdobył 93. miejsce, 4,5 pkt. (zwyciężył z kandydatem na mistrza i CM!)
▪️ Diana Rduch – 159. miejsce, 3,5 pkt.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom klubu, którzy zdecydowali się wystąpić na tym długim i bardzo wymagającym festiwalu – jednym z największych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że bez względu na ostateczny wynik, okazało się to wspaniałym doświadczeniem, a dla wszystkich członków i sympatyków klubu jest to powód do dumy.

Cieszymy się również z dużych sukcesów naszych drużyn – widzimy, że kolejne pokolenie może już powoli przejmować od starszych pałeczkę. Mamy też nadzieję, że stanowi to motywację dla najmłodszych członków „Baszty”, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie szachów! Dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Już wkrótce podsumowanie obozu w Wiśle, a niedługo naszych klubowiczów czekają kolejne wyzwania:

▪️ 28-31 sierpnia w Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, gdzie klub będą reprezentować Maja Moczała, Małgorzata Mamak, Julia Kolorz i Julia Szczurek,
▪️ 4-15 września 2023 Mistrzostwa Europy Juniorów w Rumunii, gdzie wystąpi nasza zdolna 8-latka, Julia Szczurek!

Kategorie: Aktualności