Ferie zimowe dla uczniów są czasem odpoczynku od zajęć szkolnych, ale nie dotyczy ten fakt wodzisławskich szachistów skupionych w klubie UKS Baszta. Jak co roku władze klubu organizują zajęcia dla swoich członków, jak i sympatyków, którzy dopiero poznają zasady tej gry. Przeniesienie siedziby klubu do budynku SP 1 przy ulicy Wałowej oraz objęcie programem nauczania gry w szachy przedszkolaków i uczniów klas drugich spowodowało zwiększone zainteresowanie tą grą w naszym mieście. Aby sprostać tym wyzwaniom klubowi trenerzy – Mikołaj Karalczuk i Mariusz Kieś przygotowali dla 50 uczestników ciekawy program zajęć. Dla tych, którzy na co dzień uczestniczą w treningach były opracowane nowe warianty taktyki, a dla nowicjuszy – przygotowanie do pierwszego w życiu turnieju. Wkrótce rusza przecież kolejna edycja rozgrywek Wodzisławskiej Ligi Szachowej , jak i IV Liga Szachowa Juniorów województwa śląskiego. Ferie z szachami w naszym mieście odbyły się dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez firmę Capek sp.z o. o. ze Skrzyszowa