Jak wszystko, również wakacje, mają swój początek i koniec. 1 września dzieci wróciły do szkół i z pewnością opowiadań, jak spędziły wakacje, nie będzie końca. Wodzisławski klub szachowy „UKS Baszta” przygotował dla swoich członków, i nie tylko, ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu. Zamiast siedzenia przed komputerem, przez dwa tygodnie lipca i tydzień w sierpniu, uczniowie mogli brać udział w zajęciach szachowych. Każdy, kto tylko chciał mógł w tych zajęciach wziąć udział. Organizatorzy połączyli trening logicznego myślenia z zajęciami ruchowymi. Dzieciaki najpierw pod bacznym okiem trenera Mikołaja Korolczuka rozwiązywały liczne zadania szachowe oraz rozgrywały między sobą partie szachowe. Po wysiłku umysłowym uczniowie pod opieką  wychowawców rozgrywali inne mecze, grali w piłkę nożną, koszykówkę, dwa ognie. Drużyny były mieszane, chłopcy rywalizowali z dziewczętami, dlatego też nie obyło się bez różnych śmiesznych sytuacji. Dzieci świetnie się bawiły i jednocześnie czynnie spędziły czas wolny. Jeśli więc ktoś myśli, że nie można połączyć umysłu z wysiłkiem fizycznym, to jest w błędzie. Organizatorom brawa za świetny i ciekawy pomysł, w końcu szachy i inne sporty powinny kształtować charaktery naszych dzieci, uczyć ich nie tylko myślenia, ale również właściwych zachowań i zdrowej rywalizacji. Oby więcej takich inicjatyw w wakacje.

dsc01121 dsc01119