Drużynowy Turniej Szachowy klas II szkół podstawowych

W dniu 23 maja 2024 odbył się coroczny turniej szachowy organizowany wspólnie przez UKS Baszta Wodzisław Śląski, Szkołę Podstawową nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim oraz Miasto Wodzisław Śląski.
Zawody te są zwieńczeniem całego roku nauki gry w szachy, prowadzonej w ramach Wodzisławskiego Centrum Szachowego – porozumienia zawartego pomiędzy naszym klubem, Prezydentem Miasta oraz Śląskim Związkiem Szachowym.

Do udziału zgłosiło się aż 12 szkół, które wystawiły łącznie 14 drużyn, a przy szachownicach usiadło 56 młodych szachistów.
Turniej został rozegrany w 7 rundach, tempem P’10 (po 10 minut na zawodnika). Drużyny składały się z 4 zawodników, a w każdej z nich musiała być co najmniej jedna dziewczynka (na czwartej szachownicy).

Medale dla wszystkich uczestników oraz puchary dla zwycięzców wręczone zostały przez pana Grzegorza Hajduczka – naczelnika Wydziału Oświaty, oraz panią Justynę Orszulak, dyrektor SP nr 1.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół:

🥇 Szkoła Podstawowa nr 1 (13 punktów meczowych, 25 małych pkt.)
🥈 Szkoła Podstawowa nr 2 (10 punktów meczowych, 18 małych pkt.)
🥉 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 16 (10 pkt. meczowych i 17,5 małych)
4️⃣ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 4
5️⃣ Szkoła Podstawowa nr 21
6️⃣ Szkoła Podstawowa nr 9

Nagrodzeni zostali również indywidualnie najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach:

Szachownica 1:
🥇 Karol Sitko 🏆
🥈 Szymon Wala
🥉 Krzysztof Słanina

Szachownica 2:
🥇 Aleksander Dziurok 🏆
🥈 Bartosz Sylwesiuk
🥉 Wiktor Zając

Szachownica 3:
🥇 Stanisław Uchański 🏆
🥈 Tomasz Elsner
🥉 Borys Kania

Szachownica 4:
🥇 Julia Szczurek 🏆
🥈 Anna Ledwoń
🥉 Zofia Krzyżak

Serdecznie dziękujemy władzom miasta współorganizację turnieju, w szczególności panu Grzegorzowi Hajduczkowi. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za umożliwienie zorganizowania tego wydarzenia oraz do wszystkich opiekunów.
Szczególne podziękowania należą się trenerom za ich pracę na rzecz upowszechniania królewskiej gry, której efekty mogliśmy dzisiaj podziwiać.

Największe brawa kierujemy do samych drugoklasistów za ich rywalizację przy szachowych stolikach. Jesteśmy przekonani, że ten rok nauki przyniesie pozytywne skutki w wielu aspektach życia tych młodych ludzi, a dla niektórych stanie się początkiem sportowej kariery. 👏

Kategorie: Aktualności