Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 31 maja 2023 odbędzie się Drużynowy Turniej Szachowy Klas II Szkół Podstawowych, które wspólnie organizują UKS Baszta Wodzisław Śląski oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, pan Mieczysław Kieca.
Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe w Wodzisławiu Śląskim. Każda ze szkół ma prawo wystawić maksymalnie tyle czteroosobowych drużyn, ile w danej szkole jest klas drugich. W każdym składzie powinna grać przynajmniej jedna dziewczynka.
Turniej będzie rozgrywany w systemie szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na zawodnika. Puchary otrzymają trzy najlepsze drużyny, a także indywidualnie trzech najlepszych zawodników, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Zapraszamy!

Poniżej pełen komunikat wraz z zasadami rozgrywek: