W dniu dzisiejszym odbył się turniej klas drugich wodzisławskich szkół podstawowych, który był zwieńczeniem dziewięciu miesięcy wytrwałej nauki „królewskiej gry”. Zawody zorganizowały UKS „Baszta” wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim, która udostępniła nam swoje gościnne progi. Honorowym patronatem zawody objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, pan Mieczysław Kieca. Nasza miasto ufundowało również piękne puchary i medale.

W zawodach wzięło udział aż 17 drużyn z 10 szkół, łącznie 67 dzieci!
Zawodnicy rywalizowali w czteroosobowych drużynach, przy czym w każdej z nich musiała być co najmniej jedna dziewczynka. Rozegrano 7 rund tempem 10 minut na zawodnika.

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

1️⃣ Szkoła Podstawowa nr 1, w składzie: Maksymilian Wojciechowski, Mateusz Pietraszewski, Borys Mróz, Kaja Bies
2️⃣ Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, w składzie: Franciszek Strzałkowski, Tomasz Stępień, Filip Wężowicz, Danuta Lach
3️⃣ Szkoła Podstawowa nr 2, w składzie: Igor Musioł, Maciej Dzierżęga, Seweryn Dryja, Martyna Huk

Kolejne miejsca zajęły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Szkoła Podstawowa nr 28, Zespół Szkół nr 1.

Dodatkowo, zgodnie ze zwyczajem rozgrywek drużynowych, wręczono puchary najlepszym zawodnikom na poszczególnych szachownicach:

  • Szachownica 1 – Maksymilian Wojciechowski
  • Szachownica 2 – Mateusz Pietraszewski
  • Szachownica 3 – Seweryn Dryja
  • Szachownica 4 – Rozalia Chraścina

Szczegółowe wyniki, zarówno drużynowe, jak i indywidualne osiągnięcia każdego z zawodników, dostępne są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_4084

Bez względu na wynik wszystkim dzielnym, młodym szachistom należą się wielkie brawa za ich odwagę, determinację i walkę do ostatniej rundy. Dlatego też każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Mamy nadzieję, że będzie przypominał im o pierwszych sukcesach w tej dyscyplinie sportu.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Urzędu Miasta Wodzisław Śląski, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, opiekunom drużyn oraz wszystkim osobom, dzięki którym dzieci mogły wziąć udział w tym turnieju.