W celu popularyzacji szachów w naszym regionie klub Zefir Boguszowice zorganizował I Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Rybnika Juniorów do lat 9 i 12. Drużyny składają się z: 4 chłopców i 2 dziewcząt. Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim, w tempie 30 min. i 30 sek. na ruch zawodnika.
Nasza drużyna do lat 9 grała w składzie; Reszczyński Szymon, Swoboda Wojciech, Brocki Wiktor, Moczała Maja, Kasprowicz Anna i Pyszczek Julia. Rozegrała spotkania z zespołem Smerfy Rybnik wygrywając 3,5:2,5 i poniosła porażkę z 2,0:4,0 z KS Roszada Żory. Punkty zdobyli: Reszczyński Szymon – 2,0; Moczała Maja – 2,0; Pyszczek Julia – 1,0 i Brocki Wiktor – 0,5.
Drużyna UKS Baszta do lat 13 grała w składzie: Kwiczala Dorian, Lach Beniamin, Mrozek Wojciech, Piofczyk Mateusz, Mainka Zuzanna i Brawańska Julia. W pierwszym meczu uległa silnej ekipie Hetmana Marklowice 1,5: 4,5; a następnie wygrała z zespołem SP 34 Rybnik 5,0:1,0. Punkty zdobyli: Mainka Zuzia – 2,0; Mrozek Wojtek – 1,5; Lach Benio, Piofczyk Mateusz i Brawańska Julka – po 1,0.
Dla wielu naszych początkujących szachistów to był pierwszy poważny sprawdzian z nabytych umiejętności i możliwość konfrontacji z zawodnikami innych klubów.
Kategorie: Aktualności