W dniach 26-27 marca w Jastrzębiu – Zdroju odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV Liga Juniorów 2022. Organizatorem mistrzostw był Śląski Związek Szachowy. W turnieju wzięły udział aż 34 drużyny, które rozegrały 7 rund w tempie 30’ + 30’ na ruch.

Wśród 322 zgłoszonych zawodników nie zabrakło dzielnych reprezentantów UKS Baszta Wodzisław Śląski. W czerwonych barwach klubowych wystąpiły dwie drużyny plasując się końcowo kolejno na 20 miejscu (3 wygrane mecze) oraz 24 miejscu (2 wygrane mecze oraz 2 remisy).

W skład drużyny weszli:

 • Kacper Staniczek,
 • Wojciech Swoboda,
 • Robert Krzywdziński,
 • Tymoteusz Krzystała,
 • Diana Rduch,
 • Julia Kolorz

Druga drużyna ze względu na chorobę najmłodszych zawodniczek wystąpiła w niepełnym składzie spisując się jednak mimo trudności bardzo dobrze. W jej składzie zagrali:

 • Agnieszka Słanina;
 • Beniamin Lach;
 • Aleksander Ferfecki;
 • Paweł Kędzierski,
 • Tymoteusz Szafrański;
 • Rozalia Chraścina,
 • Julia Szczurek.

Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników spisał się Aleksander Ferfecki zdobywając 6 punktów i wygrywając rywalizację na 4 szachownicy. Świetny wynik uzyskali również: Agnieszka Słanina – 5,5 punktu (4 miejsce na 1 szachownicy), Wojciech Swoboda – 5,5 punktu (4 miejsce na 2 szachownicy), Kacper Staniczek oraz Tymoteusz Krzystała – 5 punktów.

Agnieszce Słaninie gratulujemy uzyskania I kategorii szachowej

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za ducha walki, trenerom za przygotowanie zawodników; a rodzicom za poświęcony czas.

Kategorie: Aktualności