Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wodzisławiu Śląskim zwyciężyła również w drugim etapie rozgrywek w ramach Szkolnego Związku Sportowego tym razem na szczeblu okręgowym. W skład drużyny weszło trzech zawodników UKS Baszta: Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs i Maja Moczała a czwartym zawodnikiem był Wojciech Grzonka.
17.10.2019 – w przeprowadzonych przez klub UKS Baszta zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z rejonu Jastrzębia-Zdroju oraz rejonu powiatu wodzisławskiego. W grupie klas I-VI były to: Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 17 z Wodzisławia Śląskiego oraz dwie drużyny z Jastrzębia- Zdroju: Zespół Szkół Sióstr Salezjanek oraz Szkoła Podstawowa Nr 3.W grupie klas VII-VIII udział wzięły: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Marklowicach, Szkoła Podstawowa Nr 2 z Pszowa, Szkoła z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 10 z Jastrzębia-Zdroju. W najstarszej grupie były to drużyny z LO nr 1 z Jastrzębia-Zdroju, LO nr 1 z Wodzisławia Śląskiego, ZST z Wodzisławia Śląskiego.
Do FINAŁU Wojewódzkiego, który odbędzie się w Częstochowie ostateczne awansowały: Szkoła Podstawowa Nr 1 z Wodzisławia Śląskiego (rocznik 2007 i młodsi), Marklowice Szkoła Podstawowa Nr 1 (rocznik 2005 i 2006), Jastrzębie Zdrój LO 1 (rocznik 2000 i młodsi)

Kategorie: Aktualności