W dniu 17 marca 2018 r. W czeskim mieście Pervaldzie odbył się IV Międzynarodowy Turniej Szachowy Open Petrvald. Zawodnicy grali 9 partii tempem 15 minut na zawodnika, tzw. rapid. Klub UKS „Baszta” reprezentowało siedmioro zawodników: Zosia Mrozek, Ania Mainka, Maja Moczała, Patryk Ursnik, Mikołaj Walaszczyk, Wojtek Mrozek i Krzyś Ciepły.

Był to bardzo mocno obsadzony turniej, w którym wzięło udział 150 zawodników,

w tym arcymistrz GM  A. Kislinky,  trzech  zawodników z tytułem IM mistrzów międzynarodowych oraz 6 zawodników z tytułem FM – mistrzów Fide. W tym świetnym towarzystwie bardzo dobrze się odnaleźli zawodnicy naszego klubu, którzy grając z wyżej notowanymi zawodnikami zdobywali cenne punkty z rankingu FIDE.

Po 9 partiach wyniki naszych zawodników były następujące:

 

Krzysztof Ciepły –  5 punktów  63 miejsce – 1 w kategorii do 12 lat

Patryk Ursnik – 4,5 punktu 83 miejsce

Zofia Mrozek  – 4,5 punktu miejsce 85

Wojtek Mrozek – 4 punkty miejsce 92 – 3 w kategorii do 12 lat

Ania Mainka – 4 punkty miejsce 104

Mikołaj Walaszczyk – 3,5 punktu miejsce 111

Maja Moczała – 3 punkty miejsce 126

 

Dziękujemy organizatorom za poczęstowanie wszystkich uczestników obiadem. Naszym młodym zawodnikom gratulujemy tak udanego występu.

 

Kategorie: Aktualności