W dniu 27 maja 2017 roku, w Orlovej w Czechach odbył się V Memoriał Luksa Krula, na którym nasz klub reprezentowali: Alicja Wojs, Anna Mainka i Krzysztof Ciepły. Zawody zaliczały się do szachów szybkich, rozegrano je tempem 13 min + 2 sek na posunięcie. Alicja, Anna i Krzysztof mieli możliwość powalczyć z zawodnikami  z Czech,  Ukrainy, Serbii i dalekich Indii. Pomimo, że nasi młodzi zawodnicy mierzyli się często z dorosłymi – ich umiejętności pozwoliły na zdobywanie punktów, w tym cennych punktów w międzynarodowym rankingu FIDE.

Anna Mainka zdobyła 4,5 punku, Alicja Wojs – 4 i  zawodniczki zajęły 1 i 2 miejsce w kategorii kobiet. Krzysztof Ciepły zdobył 5 punktów i zajął 4 miejsce w kategorii do 1600 ELO. Wszyscy nasi zawodnicy zagrali na dobrym poziomie. Gratulujemy im wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kategorie: Aktualności